آموزش آرایشگری مردانه

۱۱ نکته طلایی در آموزش آرایشگری مردانه حرفه‌ای

هر شغلی، باید با توجه به اصول و قواعد و قانونی مربوط به همان حرفه انجام شود. مخصوصا اگر این حرفه، شغل پر ظرافت آرایشگری باشد. آرایشگری، آموختنی است و آموزش آرایشگری مردانه در بدو شروع کار، در آموزشگاه آرایشگری مردانه، به همین علت مورد توجه آرایشگران قرار گرفته است. آرایشگری، یعنی ایجاد یک اثر هنری، بر روی یک موجود زنده. همین موضوع باعث شده تا آرایشگری پر از حساسیت­ها و نکات طلایی باشد. در این مقاله قصد داریم به مبحثی بپردازیم که در زمینه آرایشگری، زیاد به آن پرداخته نشده است. این مقاله درباره نکات طلایی آموزش آرایشگری مردانه است. رعایت این نکات، شما را در تبدیل شدن به آرایشگر مردانه­ای موفق تبدیل خواهد کرد.

آموزش آرایشگری مردانه

نکته پشت سر گذاشتن آموزش آرایشگری مردانه در یک آموزشگاه معتبر

اولین نکته در این مقاله، شاید کل نکات دیگر را مورد تاثیر قرار دهد. به عبارت دیگر، اگر این مرحله را به درستی انجام ندهید، تمام تلاش­های بعدی و نکات بعدی، بی­فایده خواهد بود. اولین نکته آموزش آرایشگری مردانه این است که آموزشگاه آرایشگری مردانه مناسبی را برای طی کردن دوره­های آرایشگری خود انتخاب کنید. این دوره­ها شما را با تمامی مراحل و عملیات مختلف آرایشگری مردانه، آشنا خواهد کرد. سعی کنید تمام دوره­ها را شرکت کنید تا در آینده، خدمات کامل­تری به مشتریان خود ارائه دهید. این موضوع را مدنظر قرار دهید که آموزش به صورت عملی و حضوری تحت نظر متخصصان این حرفه، به شما اعتماد به نفس بالاتری می­دهد و باعث می­شود شما مراحل و اصول کار هر یک از خدمات آرایشگاه مردانه را درست­تر و بهتر یاد بگیرید.

نکته 2 انتخاب محیط مناسب

دومین نکته طلایی برای باز کردن یک آرایشگاه مردانه که در این مقاله از آموزش آرایشگری مردانه برای شما قرار داده­ایم، انتخاب محیط مناسب برای کار است. اگر می‌خواهید در سالن­های آرایشی مردانه، به صورت همکار، شروع به کار کنید، این انتخاب را با دقت انجام دهید. چرا که تغییر محیط کار، به معنی از دست دادن مشتری‌های بالقوه شما خواهد بود.

اگر می­خواهید خودتان یک سالن آرایشگاه مردانه داشته باشید، بهتر است به تمامی جوانب دقت کنید. یعنی، سالن آرایشگاه مردانه شما، مکان مناسبی داشته باشد. نام ماندگاری برای سالن آرایشگاه مردانه خود انتخاب کنید و به دکوراسیون آرایشگاه مردانه خود نیز اهمیت دهید. همه­ی این مسائل به رونق گرفتن کسب و کار شما، کمک خواهد کرد.

نکته توجه به شخصیت و معیارهای مشتری

یکی از نکاتی که باید از آموزش آرایشگری مردانه، یاد بگیرید این است که همه­­ی افرادی که به شما مراجعه می­کنند، یک طیف شخصیتی ثابت ندارند. درب آرایشگاه شما، به روی همه باز است. از مشتری بخواهید با حوصله برایتان توضیح دهد که چه خدماتی از شما انتظار دارد. آنگاه تمام سعی خود را بکنید تا بتوانید، نتیجه کار را به هدف مشتری نزدیک کنید. اگر پیشنهادی بهتر برای مشتری دارید، پیشنهادتان را با دادن اطلاعات و اثبات منطقی با او درمیان بگذارید.

برای مثال توضیح دهید که فکر نمی­کنید این رنگ مو برای او مناسب باشد. یا این که اگر از رنگ موی x برای موهای او استفاده کنید، او جوان­تر به نظر می­رسد. اگر مدل موی انتخابی مشتری، با معیارهای ظاهر صورت او همخوانی ندارد، مدل مویی نزدیک به مدل موی مشتری پیشنهاد داده و او را به خواسته­اش برسانید. مشتری­هایی که ریش و قیچی را دست شما می­دهند، مثل طلا می­مانند، در این صورت شما می­توانید از آنها به عنوان یک مدل زنده استفاده کنید. اگر کارتان را خوب انجام دهید، مشتری­های زیادی در پی آنها، به آرایشگاه مردانه شما خواهند آمد.

نکته توجه به ویژگی­های ظاهری مشتری

در آموزشگاه آرایشگری مردانه، درباره موضوعات ظاهری  افراد آموزش می­بینید. فرم چهره، رنگ پوست، ویژگی­های ظاهری گردن، رنگ مو، فرم ابرو و … حقیقت این است که آموزش­هایی که در این زمینه داده ­می­شود برای همه یکسان است. جالب این است که با توجه به یکسان بودن آموزش آرایشگری مردانه در این زمینه، عملکرد کارآموزان در طول حرفه­ی کاریشان بسیار متفاوت است.

آیا علت این تفاوت عملکرد را می­دانید؟ علت این است که آرایشگران به این مسئله با دیدگاه متفاوتی برخورد می­کنند. بعضی سعی می­کنند این آموزش­های تئوری را در فعالیت­های عملی خود بکار گیرند. بعضی خود را به چالش نمی­کشند و فکر می­کنند هر مدل مویی یا رنگ مویی که مد بود و زیبا، برای همه­ی مشتری­ها جواب ­خواهد داد. انتخاب رنگ مو، حالت­دهی به مو، حالت­دهی به ریش و ابرو و … را با توجه به ویژگی­های مشتری انجام ­دهید.

سعی کنید افراد با دیدن نتیجه کار شما، نظرات مثبتی ساطع کنند. برای مثال انتخاب یک رنگ موی روشن برای یک فرد با پوست تیره، انتخاب نادرستی است و باعث می­شود پوست صورت کدرتر به نظر بیاید. همین مورد ممکن است برای هر یک از خدمات شما، اتفاق بیفتد، انتخاب مدل مویی که برای یک صورت کشیده مناسب است، برای فرد دیگر مناسب نخواهد بود. انتخاب یک مدل ابرو، ممکن است فردی را جذاب و چهره­ی فرد دیگری را نخواستنی جلوه دهد.

نکته 5 انتخاب ابزار آرایشگری مناسب و حرفه ­ای

در انتخاب ابزار دقت کنید. ابزار مناسب در کار شما، هم سرعت عمل شما را افزایش خواهد داد، هم روی کیفیت کار، تاثیر می­گذارد. این که از ابتدا، یک ابزار یا وسیله­ی برقی را باکیفیت­تر و حرفه­ای تر بخرید، به تعویض یا خرید مجدد آن ترجیح داده می­شود. یکی از نکات طلایی که در آموزش آرایشگری مردانه، مورد توجه است، همین اهمیت دادن به ابزاری است که از آن در طول کار خود استفاده می­کنید.

آموزش آرایشگری مردانه

نکته انتخاب محصولات آرایشگری مناسب و باکیفیت

در نکته شماره 6 آموزشگاه آرایشگری مردانه، درباره انتخاب ابزار باکیفیت گفتیم. آیا می­دانید مهم­تر از دقت در انتخاب ابزار، چه چیزی است؟ بله! انتخاب محصولات مناسب آرایشی باکیفیت و مناسب. تمامی محصولاتی که در پیرایش و آرایش مو، از آن استفاده می­کنید، باید مورد تایید وزارت بهداشت باشد. سعی کنید از محصولاتی استفاده کنید که امتحان خودشان را پس داده­اند. انتخاب محصولاتی که برای رنگ کردن مو، فر، صافی و پاکسازی پوست … استفاده می­کنید، نباید حساسیت­زا باشند. همچنین باید نتیجه موردنظری را که انتظار دارید، داشته باشند. این نکته طلایی، ضامن سلامتی و زیبایی مشتری­های شما خواهد بود.

نکته دادن اطلاعات درست به مشتری

نکته­ای دیگر که از آموزش آرایشگری مردانه برای شما آورده­ایم این است که درباره عملی که قرار است روی مو یا صورت مشتری پیاده کنید، به او اطلاعات بدهید. حتی اگر فکر می­کنید ممکن است از انجام آن کار صرف­نظر کند. برای مثال اگر فکر می­کنید رنگ کردن مو، فر کردن مو یا استفاده از یک ماسک صورت مناسب مشتری نیست و برای او ضرر دارد، او را مطلع کنید. این کار باعث می­­شود مشتری به شما اعتماد بیشتری پیدا کند و دیگران را نیز به سمت شما سوق دهد. در صورتی که اگر با انجام خدماتی، باعث آسیب رساندن به پوست و موی فردی شوید، یک مشتری مثبت را از دست می­دهید. نظر یک مشتری منفی، می­تواند آثار مخربی بر مشتری­های دیگر شما، وارد کند.

نکته به روز باشید

همواره به این نکته طلایی آموزش آرایشگری مردانه توجه داشته باشید که آرایشگری یک هنر ساکن نیست و هر روزه بر اساس مد، تغییر می­کند. خدمات خود را به روز رسانی کنید. قشر جوان، مهم‌ترین مشتریان از نظر رده سنی، محسوب می­شوند. اگر می­خواهید آنها را داشته باشید، خدمات خود را به روز نگه ­دارید.

نکته بهداشتبهداشتبهداشت!

بله این نکته ساده، نیاز به تاکید بسیار دارد. مسائل بهداشتی یکی از مسائلی است که در آموزش آرایشگری مردانه، به آن توجه بسیار شده است. به تاکیدات دقت داشته باشید و از بروز هر گونه بیماری که ممکن است از مشتری­ای به مشتری دیگر، یا خود شما، سرایت کند، جلوگیری کنید.

نکته 10 قیمت مناسب و منصفانه برای ارائه خدمات

درست است که خدمات آرایشگری در شهرها و مناطق مختلف، رنج دستمزد متفاوتی دارد. با این حال سعی کنید قیمت منصفانه­ای داشته باشید. با این فکر که ممکن است با بالا بردن کارمزد خدمات، حقوقتان را بالا ببرید وارد این اشتباه نشوید. مطمئن باشید قیمت مناسب که در این نکته از آموزش آرایشگری مردانه به آن اشاره کردیم ، مشتری­های جدید شما را افزایش خواهد داد و مشتری­های جدید را به مشتری­های دائمی­تان اضافه تبدیل خواهد کرد.

نکته 11 تبلیغات گسترده در زمینه کسب و کار آرایشگری

اگر می­خواهید تمامی تلاشی که در این راه کرده­اید جواب بدهد و شما، با بکار بردن نکاتی که در آموزشگاه آرایشگری مردانه، فراگرفته­اید کسب و کار پررونقی داشته باشید، تبلیغات را فراموش نکنید. برای خودتان برند سازی کنید. برند آرایشگاهتان را در ذهن همه، جا بیندازید. شما در این راه پیشرفت خواهید کرد اگر: بتوانید کار تبلیغات را نیز به اندازه خدمات خود، با کیفیت انجام دهید.

رعایت همین نکات ساده، که به عنوان نکات طلایی آموزشگاه آرایشگری مردانه، در این مقاله آوردیم می­توانید در شغل خود یکه­تاز شوید. هر یک از نکات بالا، سرفصلی از نکات بسیار بود که آوردن زیرمجموعه نکات­ آن از حوصله بحث خارج است. مسلما، با آموزش دیدن در یک آموزشگاه آرایشگری مردانه معتبر، به تمامی این نکات، واقف خواهید شد.

در انتها در صورت تمایل می‌توانید از مشاوره رایگان قبل از ثبت نام در دوره‌های آرایشگری مردانه یا انواع گریم سینمایی یا گریم داماد، استفاده کنید. برای این کار کافی است با شماره 09129739195 تماس بگیرید.

آموزشگاه آرایشگری مردانه عصر مو آموزشگاه ممتاز این رشته آموزشی است. و در پایان هر دوره به شما مدرک بین المللی از سازمان فنی و حرفه ای ارائه می‌کند.

آموزش ها

آموزش آرایشگریآموزش آرایشگری مردانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *