خلاصه‌ای از زندگینامه و مسئولیت‌های اجرایی استاد محمد شکوهی نیا

استاد محمد شکوهی نیا متولد سال 1363 شهر تهران می‌باشد. ایشان حرفه آرایشگری را از سنین نوجوانی آغاز نموده و پس از طی کردن مدارج و دوره‌های آکادمیک آرایشگری تا سطح عالی و ادامه دادن این حرفه در سطوح بالاتر موفق به فعالیت در کسوت مربیگری به منظور تعلیم و تربیت هنرجویان این حرفه شدند و به موازات آن در زمینه گریم و چهره‌پردازی نیز زیر نظر برجسته‌ترین اساتید گریم در کشور کار خود را آغاز نموده و بعنوان گریمور در عرصه تائتر، سینما و تلویزیون در پروژه‌های گریم در کنار هنرمندان عزیز حضور داشته‌اند.

ایشان با حضور در سمینارها، نمایشگاه‌ها و دوره‌های پیشرفته آرایشگری و گریم در داخل و خارج از کشور و تطبیق علم روز آرایشگری و گریم با فرهنگ کشورمان موفق به ابداع شیوه‌های نوین آموزش مطابق با متد روز جهان در سطح کشور شده‌اند و در این حین در سمت آزمون‌گر سازمان فنی و حرفه‌ای در رشته های پیرایش و گریم منصوب شدند.

استاد محمد شکوهی نیا

از سوابق کاری استاد شکوهی نیا می‌توان به سالها فعالیت (در دهه های 80 و 90) در کسوت مربیگری در آموزشگاه‌های مراقبت و زیبایی مردانه در تهران و همچنین بعنوان مدیر و مربی در شهرستان‌ها و همچنین مدرس کمپانی‌های معتبر خارجی برای پرورش و تربیت هنرجویان مشتاق به یادگیری این حرفه در داخل و خارج از کشور اشاره کرد، که مجموع این تجربیات را با تاسیس آموزشگاه مراقبت و زیبایی مردانه عصر مو در اختیار هنرجویان این آموزشگاه قرارداده و خواهد داد.

محمد شکوهی نیا

استاد شکوهی نیا همچنین با شرکت در دوره‌های ماساژ در سبک‌های مختلف تا سطح عالی این دوره‌ها موفق به دریافت مدارک و همچنین مجوز مربیگری در زمینه ماساژ شده‌اند و بعنوان آزمون‌گر رشته ماساژ در سازمان فنی و حرفه‌ای مشغول به کار می‌باشند.

از دیگر فعالیت‌های ایشان حضور در هیات مدیره بعنوان ریاست هیات مدیره و مدرس شرکت رخ نمای آراد در سال های 1393 الی 1395 و برگزاری همایش‌های موفق در حرفه پیرایش مردانه و گریم در داخل و خارج از کشور برای علاقه مندان این حرفه بودند.

همچنین با حضور آموزشگاه مراقبت و زیبایی مردانه عصر مو به مدیریت ایشان در ورکشاپ های موفق آموزشی از طرف سازمان فنی و حرفه‌ای موفق به کسب لوح‌های تقدیر و سپاس از سازمان مذکور شده و در مسابقات گریم و چهره پردازی کشور مقام نخست توسط هنرجویان آموزشگاه عصر مو به ویترین افتخارات اضافه نمایند.

لازم به ذکر است استاد محمد شکوهی نیا در کنار حرفه پیرایش و گریم، فارغ التحصیل رشته حقوق از دانشکده کانون وکلای دادگستری تهران می‌باشند.

فعالیت ها و سوابق استاد محمد شکوهی نیا:

از جمله فعالیت ها، سوابق و موفقیت های کاری و آموزشی استاد شکوهی نیا می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

–          مدیر، موسس و مربی آموزشگاه مراقبت و زیبایی مردانه عصر مو

–          ریاست انجمن مراقبت و زیبایی آموزشگاه‌های استان تهران

–          مدیر و مربی آموزشگاه مراقبت و زیبایی مردانه آیلار در استان قزوین

–          مدرس، کارشناس و مربی آموزشگاه مراقبت و زیبایی مردانه جهان مو

–          مدرس و مربی ویژه سازمان فنی و حرفه‌ای کشور در مراکز بهاران به منظور آموزش عزیزان رهایی یافته از بند اعتیاد جهت بازگشت به جامعه

–          مدرس، مربی و کارشناس کمپانی‌های معتبر داخلی و خارجی

–          رئیس هیات مدیره شرکت رخ نمای آراد

–          عضو هیات مدیره انجمن صنفی آموزشگاه‌های آزاد تهران

–          فارغ التحصیل رشته حقوق از دانشکده کانون وکلای دادگستری تهران

–          آزمون‌گر رشته پیرایش مردانه و گریم سازمان فنی و حرفه‌ای

–          آزمون‌گر رشته ماساژ مردانه سازمان فنی و حرفه‌ای

–          طراح سوالات آزمون رشته پیرایش مردانه و گریم سازمان فنی و حرفه‌ای در استان قزوین

–          کسب مقام نخست مسابقات گریم و چهره پردازی کشور توسط هنرجویان آموزشگاه عصر مو

–          دریافت لوح های تقدیر و سپاس از ریاست محترم مرکز فنی و حرفه ای استان تهران

–          دریافت لوح های تقدیر و تندیس از کمپانی های داخلی و خارجی به منظور برگزاری همایش های متعدد و موفق آرایشگری مردانه و گریم

–          برگزارکننده همایش‌های موفق در زمینه پیرایش مردانه و گریم به همت اتحادیه‌های آرایشگری در شهرستان‌های مختلف از جمله اتحادیه آرایشگران محمود آباد ، ورامین و قرچک ، گرمسار ، اصفهان و …

–          پرورش بیش از ۱۰۰۰۰ هنرجو در داخل و خارج از تهران در رشته پیرایش مردانه و گریم در سالهای متمادی

آموزشگاه آرایشگری مردانه عصر مو