مراقبت‌ از پوست در زمستان

۸ نکته برای مراقبت‌ از پوست در زمستان

وقتی فصل های سرد سال از راه می رسند، پوست خیلی ها ترک می خورد، خشک می شود و حتی از سرما می سوزد. بیش تر خانم ها دوست ندارند چنین چیزی را در فصل پاییز و زمستان تجربه کنند. به همین خاطر است که یا دنبال بهترین دستکش دنیا می گردند یا هر لحظه که آن ها را ببینید، قوطی کرم نرم کننده پوست دست، دم دستشان است. اگر شما هم دوست دارید در این فصل، پوستی شاداب و نرم داشته باشید این نکات را فراموش نکنید.

1- آرایش زمستانی را در منزل تمرین کنید

برای فصل زمستان شما باید نوع آرایشتان را هم مناسب با خشکی پوست صورتتان در این فصل تغییر دهید. بهتر است از کرم پودر هایی استفاده کنید که میزان مرطوب کنندگی بیش تری داشته باشند. شما با همان آرایش و میزان مرطوب کنندگی که قبلا انجام می دادید، نمی توانید پوسته پوسته شدن ناشی از سرما را بپوشانید. از کرم پودرهایی استفاده کنید که پوشانندگی بیش تری داشته باشند. درجه غلظت کرم پودرتان را هم می توانید زیاد کنید. باید کرم پودر را خوب روی پوستتان بمالید تا کاملا روی خط و خطوطی ناشی از خشکی پوست شما پخش شوند و از کرم پودر روی پوست شما باقی نماند.

 

2- فقط کف دست هایتان را بشویید

سعی کنید در این فصل کم تر دست هایتان را بشویید، اگر مجبور شدید، فقط کف دست هایتان را صابون بزنید. برای خشک کردن دست هایتان از حوله های نخی استفاده کنید. خشک کردن دست هایتان فقط در حدی باشد که رطوبت و آب از دست هایتان گرفته شود و مقداری رطوبت روی دستان شما باقی بماند. برای شستن دست هایتان به جای آب داغ از آب ولرم استفاده کنید.

3- دوش آب داغ نگیرید

نگویید هوا چقدر سرد است، به به یک دوش آب داغ چقدر می چسبد! در فصل زمستان شما نباید دوش آب داغ بگیرید. آب داغ قاتل رطوبت طبیعی پوست شماست و دوش گرفتن مکرر با آب داغ در این فصل باعث خشک شدن پوست شما و چروک افتادن آن خواهد شد. حمام آب گرم خیلی بهتر از حمام آب داغ است. به محض اینکه از حمام بیرون آمدید، بدنتانرا خشک کنید و روی دست ها، پاها و صورتتان کرم مرطوب کننده بمالید.

 

4- خانه دارها بخوانند

خانم های خانه دار حتما می دانند که نشستن زیاد دست ها در حین آشپزی و رفت و روب منزل تقریبا محال است، بنابراین حداقل در فصل سرد سال از دستشکش های لاستیکی برای شست و شوی ظروفتان استفاده کنید و در صورتی که جارو یا گردگیری کنید دستکش نخی بپوشید.

 

5- کرم های مرطوب کننده، رکن اول سلامت پوست در فصل سرد سال

در فصل سرد سال رطوبت فضا بسیار کاهش می یابد، بنابراین پوست شما هم به آسانی رطوبت خودش را از دست خواهد داد و خشک و چروکیده خواهد شد. شما باید با ترفندی این رطوبت را به پوستتان بازگردانید، بهترین روش، خرید یک کرم مرطوب کننده عالی برای دستتان است. کرم های مرطوب کننده برای پوست های معمولی و خشک مناسب هستند و بهتر از لوسیون ها جواب می دهند. اگر پوست شما نسبت به لوازم آرایشی حساس است، انواع بدون عطر را انتخاب کنید.

 

6- زیباترین دستکش و کلاه را بخرید

اگر شما پوست خودتان را با دستکش و کلاه در برابر سرما محافظت کنید، در این فصل سرد سال می توانید خیالتان از بابت خشکی پوست آسوده باشد. تلاش کنید پوست شما بدون این پوشش ها در برابر هوای سرد و بادهای خشک قرار نگیرد. می توانید یک دستکش، کلاه و روسری هم رنگ و زیبا انتخاب کنید.

7- یک کرم شب و یک کرم روز بخرید

توصیه ی هفتم ما برای داشتن دستانی زیبا و نرم در فصل زمستان این است که به یک داروخانه یا فروشگاه عرضه لوازم آرایشی و بهداشتی بروید و یک کرم روز و یک کرم شب بخرید. در هنگام روز باید از کرمی استفاده کنید که مرطوب کننده باشد و حاوی ضد آفتاب نیز باشد و پوست شما را در برابر اشعه ماوارء بنفش خورشید محافظت کند. برای مرطوب کردن پوستتان در طول شب نیز از کرم های حاوی اسید هیدروکسی آلفا که جزو لایه بردارهای طبیعی است و سلول های مرده پوست را باز سازی می کند استفاده کنید.این کرم لایه ی بیرونی پوستن شما را بهبود می بخشد.

 

8- هر روز دوش نگیرید، هر روز شامپو نکنید

شستن مداوم دست ها، پاها و پوست باعث می شود پوست شما خیلی زود با رطوبت خودش را از دست بدهد، بنابراین در این فصل زیاد شست و شو نکنید. اگر هم عادت داشته اید هر روز به حمام بروید در فصل سرد سال این کار را یک روز در میان انجام دهید یا دست کم هر روز از صابون و شامپو استفاده نکنید.

هر فردی چه لوسیونی بخرد؟

۸ نکته برای مراقبت‌ از پوست در زمستان

– لوسیون بدن

لوسیون های بدن، لوسیون هایی هستند که روی تما بدنتان می مالید و خاصیت اصلی آن بازگرداندن چربی به پوست و رطوبت بخشیدن به آن است. بسیاری از لوسیون های بدن در اسانس های مختلف و رنگ های متنوع با توجه به ذوق و سلیقه تان در بازار عرضه می شوند. هم چنین ممکن است این اسانس ها ترکیبی از ضد آفتاب ها را نیز داشته باشند که در این صورت می توانید از آن ها به عنوان لوسیون سان تن هم استفاده کنید.

 

– لوسیون بچه

لوسیون های بچه در آزمایشگاه های تخصصی آزمایش شده اند و برای پوست حساس مانند پوست های بچه ها مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع لوسیون ها معمولا طبیعی است و ترکیبات شیمیایی و اسانس های غیر طبیعی ندارند، چرا که اسانس های غیر طبیعی و ترکیبات شیمیایی ممکن است باعث ایجاد حساسیت در این نوع پوست ها شوند.

 

– لوسیون دست

از آنجایی که دست یکی از اعضای بدن است که بیش ترین تماس را با سایر اشیا دارد بنابراین بیش تر مستعد خشک شدن و از دست دادن آب می شود. لوسیون های دست، رطوبت کافی را به دست می رسانند، چراکه پوست دست این لوسیون ها را به خوبی و با سرعت جذب می کند. استفاده از این لوسیون ها ساده ترین روش برای جوان نگه داشتن پوست دستتان است.

 

– لوسیون حمام

لوسیون های حمام، لوسیون هایی هستند که باید بلافاصله بعد از حمام کردن و دوش گرفتن استفاده شوند. کاربرد اصلی این لوسیون ها برای زمانی است که برای مدت طولانی در بخار حمام بودید یا مدت طولانی را در وان حمام سپری کرده اید. در این صورت روی بدن تان خطوط ناشی از، از دست دادن چربی روی پوست است. این لوسیون ها چربی از دست رفته را به پوست باز می گردانند.

برای تأثیر بیش تر از لوسیون های معطر استفاده کنید

پوست شما به عطر نیز احتیاج دارد. به خاطر این که مطمئن شوید این عطر تنها با ادکلن و عطرهایی که استفاده می کنید، تأمین نمی شود می توانید از لوسیون‌های معطری که به رایحه ی عطر مورد دلخواه شما نزدیک تر است استفاده کنید. شما هم جنین می توانید از لوسیون‌های معطر برای چرب کردن لب های خشک تان نیز استفاده کنید.

 

از لوسیون شب برای یک خواب آرام و راحت استفاده کنید

تأثیر بسیاری از لوسیون ها در شب چندبرابر می شود، چرا که بدن در وضعیت استراحت و آرامش قرار می گیرد. شما می توانید برای خواب آرام تری از لوسیون های معطر حاوی اسانس نرگس، یاس و رز استفاده کنید.

خریدن و استفاده کردن از هر نوع لوسیونی درست نیست. بهتر است از لوسیون حمام برای پوست های خشک و لوسیون بدن برای پوست های چرب استفاده کنید.

لوسیون شیر هم برای همه نوع پوستی توصیه می شود، چرا که در حفظ جوانی و شادابی پوست نقش به سزایی دارد. نگهداری و توجه واقعی به پوست به محض استفاده از لوسیون آغاز می شود.

لوسیون مناسب شما و طرز استفاده از آن

همه انواع این لوسیون ها در اسانس های متنوع، خاصیت های مختلف و مشخصه های فراوان در بازار عرضه می شود. همچنین در ترکیبات این لوسیون ها، روغن های مختلفی به کار می رود که تأثیر مثبت آن را روی پوست چند برابر می کند. همان طور که اشاره شد با شناخت جنس پوستتان انتخاب لوسیون مورد نظرتان ساده و آسان می شود، اما در اینجا به مواردی اشاره می کنیم که این کار را برای تان از از آنچه که هست آسان تر می کند:

 

چنانچه می خواهید در معرض نور خورشید قرار بگیرید از لوسیون های حاوی ضد آفتاب استفاده کنید. این لوسیون ها معمولا برای آفتاب گرفتن به کار می رود، البته از آن در سایر موارد نیز استفاده می شوند مثلا برای هرگونه فعالیت ورزش خارج از سالن که در معرض نور آفتاب هستند نیز مؤثر است. از جمله این فعالیت ها می توان به کوهنوردی، تنیس، بدمینتون و سایر فعالیت هایی که در محیط سر باز انجام می شود، اشاره کرد.

چنانچه پوستتان به استحکام بیش تری نیازمند است از لوسیون های حاوی AHA یا اسید هیدروکسیل آلفا استفاده کنید. AHA یکی از ترکیبات رایج در مواد تشکیل دهنده لوسیون هاست. این نوعی اسید است که در شیر ترش شده و میوه های خاص پیدا می شود. AHA در نرم کردن چوست بدن که به خاطر اشعه خورشید آسیب دیده، نقش به سزایی دارد.

آموزش استفاده از لوسیون

در دوره درجه یک آرایشگری مردانه در آموزشگاه آرایشگری مردانه عصر مو در مورد انواع لوسیون ها و نحوه استفاده آن برای هر فردی بطور مفصل آموزش داده می‌شود. آموزشگاه آرایشگری مردانه عصر مو با مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای دوره های آرایشگری مردانه درجه 2 ، آرایشگری مردانه درجه 1 ، آموزش گریم داماد ، آموزش گریم سینمایی و ترمیم موی مردانه آموزش میدهد.

آموزشگاه عصر مو تنها آموزشگاه آرایشگری مردانه می‌باشد که دوره های آموزشی خود را بر پایه تجربه مدیر و اساتید خود بصورت تضمینی آموزش می‌دهد. در انتهای دوره آموزشی به شما مدرک معتبر و بین المللی از سازمان فنی و حرفه ای داده می شود که میتوانید با آن جواز کسب تهیه کنید. این مدرک قابلیت ترجمه و استفاده در سایر کشورها را نیز دارد.

آموزش ها

مراقبت از پوستمراقبت‌ پوستی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *