گریم کودک

گریم کودک

کودکان دوست دارند که شخصیت‌های رؤیایی داشته باشند. آنها می‌خواهند که همراه با خیال کودکانه‌ای که دارند، در قامت یک شخصیت کارتونی و یا حیوانی که برای آنها جذاب است، لحظاتی را تجربه کنند. این حس قدرتمند در هر کودکی را می‌توان همراه با بازی‌های هرروزه آنها مشاهده کرد. زمانی که کودک خودش را جای انواع حیوانات تجسم می‌کند و یا آنکه در همراهی باشخصیت کارتونی یک محیط بازی برای خودش می‌سازد. حال اگر بتوان این محیط بازی را جذاب‌تر کرد، قطعاً کودک نیز لذت بیشتری خواهد برد. یکی از راه‌های جذاب‌تر کردن چنین بازی‌هایی آن است که کودک را شبیه به شخصیتی که می‌خواهد باشد، تبدیل کنیم. برای این منظور لازم است که گریم کودک را بدانیم.

گریم کودک
“نکات حرفه‌ای در آموزش گریم کودک”

همراه با گریم کودک می‌توانیم در یک فضای امن از رنگ‌آمیزی چهره او آن شخصیت خیالی را همراه با نمود واقعی‌تر برای او تجسم کنیم. به‌این‌ترتیب کودک ما نیز حس واقعی‌تر از بازی خواهد گرفت. حسی که به‌مراتب باعث افزایش شورونشاط در او خواهد شد.

البته گریم برای کودکان همراه با نکات فراوانی است. و نمی‌توان از هرکسی و با هر ابزاری انتظار داشت. به‌هرحال کودکان پوست لطیفی دارند و درعین‌حال نیازهای بهداشتی متفاوتی خواهند داشت. ازاین‌رو قواعد در گریم کودکان بسیار متفاوت از آن چیزی است که در افراد بزرگسال شاهد آن هستیم. به این دلیل است که آموزش گریم کودکان راداریم. این آموزش تااندازه‌ای مهم است که حتی می‌توان برای آن مدارک فنی و حرفه‌ای در نظر گرفت و کسانی می‌توانند گریم کودکان را انجام دهند که به‌نوعی آموزش‌های لازم را دیده باشند.

آیا گریم کودکان بازار کار دارد؟

شاید خیلی از کسانیکه با مقدمه این مقاله روبه‌رو شده‌اند، در پیش خودشان بگویند که چه نیاز است تا یک دوره آموزش گریم کودکان را ببینیم؟ اصولاً این آموزش به چه‌کار می‌آید؟ مثلاً آموزش ببینیم تا کودک خود و یا اقوام را گریم کنیم؟ آیا بازار کار معقولی برای این هنر وجود دارد؟ آیا می‌توان انتظار درآمد معقولی را از این حرفه داشت؟ و… .

در مواجهه با کسب‌وکار متفاوت، جدید و خلاقانه همیشه طرح چنین سؤالاتی منطقی و طبیعی به نظر می‌رسد. به‌هرحال کمتر کسی است که بتواند نگاهی درآمدزا بر این نوع گریم داشته باشد؛ اما بهتر است بدانید که در حال حاضر این گریم در حال تبدیل‌شدن به یکی از مشاغل پرمشتری می‌باشد و دراین‌بین تمام مشتری‌ها می‌خواهند تا کودکان خود را در اختیار کسانی گذارند که از قبل مدارکی دال برداشتن آموزش گریم کودکان را ارائه کرده باشند.

اما این افراد چه کسانی هستند؟ و کجا می‌توان آنها را پیدا کرد؟ خب، جواب این سؤالات خیلی ساده است. کافی است راهی مهدکودک‌ها، مدارس ابتدایی، شهربازی‌ها و مکان‌های تفریحی و گردشگری باشید تا شاهد استقبال چشمگیری از گریم کودکان باشید. جدا از این مکان‌ها، تقریباً در اکثر مراسم‌های مربوط به کودکان از جشن‌های تولد تا دیگر دورهمی‌ها با محوریت کودکان می‌توان شاهد استقبال از گریم صورت کودکان بود.

به‌طور خلاصه هر فضایی که در آن تجمعاتی شاد و پر از بازی برای کودکان ترتیب داده‌شده باشد، احتمال آنکه بخواهند تا گریم صورت کودکان را نیز داشته باشند زیاد است. در چنین بازاری کافی ست یک مدرک معتبر آموزش گریم کودکان از یک آموزشگاه عصر مو داشته باشید تا همراه با ارائه آن به چنین مکان‌هایی و یا تبلیغات محیطی، مشتریان بسیار برای خود پیدا کنید.

گریم کودک“آیا گریم کودکان بازار کار دارد؟”

اصول ابتدایی در گریم کودک

کودکان دوست دارند که آنها را شبیه به دیگر موجودات کنید. یک ببر قوی و یا خرسی گنده و شاید پروانه‌ای زیبا. شاید هم والدین کودک بخواهند تا گریم در کودکان را به انجام رسانید. مثلاً در زمانی که مراسم خاصی برای کودک در حال برگزاری است، نیاز است تا کودک به مقدار معقولی آرایش شود. اینکه چرا نیاز است تا کودک را آرایش کنیم، دلایل خودش را دارد. موضوع اینجا است که چگونه و همراه با استفاده از چه ابزارهایی کودک را آرایش کنیم و یا گریم کودک را به انجام رسانیم. واقعاً نمی‌توان همراه با وسایل و متر یال های آرایشی مورداستفاده بزرگ‌سالان کودکان را زیباتر کرد. از سوی دیگر نیز چگونه می‌توان پوست لطیف و حساس کودکان را همراه با هر رنگی نمود؟

در آموزش گریم کودک اصول ابتدایی آن است که بدانید با دنیای لطیف و بسیار حساس کودکان مواجه هستید. در چنین نیاز لطیفی اگر بخواهیم از متر یال های آرایش بزرگ‌سالان استفاده کنیم، احتمالاً باعث بروز انواع بیماری‌های پوستی برای کودکان خواهیم شد. در گریم کودک برای آنکه هم بتوان کودک را آرایش کرد و گاهی او را نقاشی نمود و درعین‌حال خطری متوجه پوست لطیف او نباشد، طیف گسترده‌ای از متر یال ها تا رنگ‌های خاص تعریف‌شده است. رنگ‌هایی که کاملاً باپوست کودکان سازگار هستند و عاری از ایجاد هرگونه بیماری‌های پوستی، به‌راحتی همراه با آب و صابون شسته می‌شوند.

در اصول ابتدایی گریم در کودکان ۲ اصل در نظر گرفته می‌شود. اینکه هنرجو بتواند روش‌های صحیح همراه با استفاده از متر یال های استاندارد در گریم کودک را فرابگیرد و در مرحله بالاتر هنرجو ازلحاظ روحی آمادگی ارتباط برقرار کردن با کودکان را داشته باشد.

در آموزش گریم کودک همه‌چیز، کسب اطلاعات کامل و مفید از وسایل تا متریال های این حرفه نمی‌باشد. گریم کودک یک شغل درگیر با روانشناسی کودک است. چراکه کودک باید به گریمور خود اعتماد کند، در کنار او بنشیند و در تمام مدت گریم شدن ممانعتی در کار نداشته باشد. کودکان در حالتی این‌چنین می‌شوند که بتوانند ارتباط عاطفی با هنرجوی گریمور پیدا کنند. هنرجویی که نتواند روش‌های خلق این ارتباط عاطفی را یاد بگیرد، قطعاً نمی‌تواند در این حرفه حرفی برای گفتن داشته باشد. ازاین‌رو می‌توان بعد روانشناسی کودک را نیز از اصول ابتدایی و البته بسیار مهم در گریم کودک دانست.

گریم کودک
“اصول ابتدایی در گریم کودک”

حال با طرح این مقدمه مفصل می‌خواهیم شمارا با آنچه در دوره‌های آموزش گریم کودک می‌گذرد، آشناسازیم. اینکه قرار است هنرجو در آموزش گریم کودک دقیقاً چه چیزهایی را فرابگیرد؟

سرفصل‌ها در آموزش گریم کودک

آشنایی با سبک ها در گریم برای کودکان:

یکی از نکات مهم آن است که هنرجو بداند همراه با هر فضایی و یا حضور در هر مراسمی از چگونه گریمی استفاده کند. در گریم چهره کودک با در نظر داشتن نیازها در محیط‌های متنوع، سبک‌های گوناگون تعریف‌شده است. گریم برای کودکان در یک شهربازی می‌تواند بسیار متفاوت از گریم صورت کودک در فضای حاکم بر یک جشن تولد باشد.

آشنایی با طرح‌ها در گریم برای کودکان:

از خلق چهره‌های حیوانات تا نقاشی شخصیت‌ها بر چهره کودکان در کنار اهدافی مانند زیباسازی کودک برای حضور در مراسم‌های خاص، همگی از طرح‌های گوناگون در گریم می‌باشند. همراه با آموزش گریم چهره کودک لازم است تا با این طرح‌ها آشنا باشید. اینکه چگونه می‌توان نقش حیوانی را به شکل فانتزی و زیبا بر چهره کودک خلق کرد و یا اینکه اصول آرایش در کودکان چگونه می‌باشد، کلیاتی است که همراه با این مرحله از آموزش گریم کودک خواهد شد.

نحوه انجام گریم:

 هر گریمی مراحلی دارد. مراحلی که باید به‌درستی انجام شود. در گریم چهره کودک نیز نیاز است تا هنرجو از مراحل استاندارد و بهداشتی و درعین‌حال سالم در این حرفه آگاه شود. اینکه گریم صورت کودک را از کجا آغاز کنیم، در مسیر انجام گریم از چه ابزارهایی استفاده کنیم و درنهایت چگونه کار را به انتها رسانیم، کلیاتی است که در این مرحله از آموزش گریم کودک مطرح خواهد شد.

آشنایی کامل و حرفه‌ای با متریال‌ها و ابزارها در گریم برای کودکان:

همان‌طور که گفتیم شرایط پوست کودکان برای پذیرش متریال های آرایشی و یا رنگ‌ها در گریم، متفاوت است با آنچه در نزد بزرگ‌سالان شاهد آن هستیم. در آموزش این گریم لازم است تا هنرجو نگاه کاملی بر جزئیات کلی از متریال‌ها تا ابزارها در این حرفه داشته باشد. آنها باید بدانند که کدام رنگ و تحت چه شرایطی می‌تواند برای گریم چهره کودک مورداستفاده قرار بگیرد.

گریم کودک“اصول ابتدایی در گریم کودک”

آموزش‌های لازم در باب مسائل بهداشتی:

گریم کودک در ردیف مشاغل آرایشی قرار می‌گیرد. کودک هم به‌مانند بزرگ‌سالان نیازهای بهداشتی و آرایشی مخصوص به خود را دارد. در آموزش گریم اهمیت بالایی در رعایت نکات بهداشتی می‌شود. خصوصاً آشنایی با انواع بیماری‌های پوستی در کودکان و چگونگی انجام این حرفه توسط هنرجو، مادامی‌که می‌تواند بر این نکات مسلط شود. اهمیت در این مباحث زمانی است که قرار است تا گریم چهره کودک را به تعداد بسیار درزمانی اندک داشته باشیم. مثلاً انجام گریم برای کودک در یک جشن تولد که در آن تعداد بسیاری از کودکان باید درزمانی کوتاه گریم شوند. برای چنین حالتی لازم است تا هنرجو اطلاع کاملی در کنار تسلط بالایی برای حفظ اصول بهداشتی داشته باشد.

روانشناسی کودک:

از دیگر اصول مهم در آموزش گریم کودک، روانشناسی کودک است. هنرجو هراندازه در خلق گریم توانمند باشد، مادامی‌که نمی‌تواند با وی ارتباط عاطفی برقرار کند، هرگز نخواهد توانست آن شور و هیجان را همراه با گریم برای وی خلق نماید. روانشناسی کودک از اصول پایه در آموزش این گریم است. اینکه با کودک همراه شویم، از او بخواهیم تا آنچه دوست دارد را بیان کند و یا پیشنهادهایی برای او داشته باشیم، کودک در کنار ما بنشیند و تمام مدت گریم را تحمل کند، مادامی‌که آن حس اعتماد را دارد، همه این مقدمات زمانی فراهم است که هنرجو در آموزش گریم اطلاع کاملی از روانشناسی کودک داشته باشد. روانشناسی کودک چیزی متفاوت از مهربان بودن است. شما ممکن است با کودکان خیلی مهربان باشید؛ اما احتمالاً نتوانید با وی ارتباط برقرار کنید. در روانشناسی کودک اصل بر آن است که بتوان با کودک ارتباط گرفت. ارتباطی که باعث خواهد شد تا کودک در خیالی آسوده، تمام آنچه می‌خواهد را با گریمور کودک در میان گذارد.

سخن پایانی

اگر می‌خواهید این گریم را به‌عنوان یک حرفه جذاب و شیرین داشته باشید و احتمالاً قصد دارید تا این هنر را به‌صورت جدی دنبال کنید، باید بدانید که گریم در کودکان عین جذابیت، زیبایی و شور و هیجانی که دارد، مسئولیت‌های سنگینی نیز متوجه آن خواهد شد. به‌هرحال شما با کودکانی سروکار دارید که بسیار حساس، لطیف و درعین‌حال بازیگوش هستند. ازاین‌رو هرگونه عدم آگاهی و یا استفاده نامناسب از متریال های گریم می‌تواند تبعات پوستی و یا دیگر بیماری‌ها را برای کودکان داشته باشد.

یکی از عمده مشکلات در این حرفه از عدم توجه کامل به تبعات احتمالی در گریم برای کودکان می‌باشد. شما اگر یک گریمور کودک باشید، تا وقتی‌که همه‌چیز به خوبی انجام می‌شود، قطعاً از حرفه‌ای که دارید لذت خواهید برد؛ اما چالش کار زمانی است که کودک تحت گریم شما دچار بیماری‌های پوستی و یا دیگر عارضه‌ها شود. آن‌وقت است که به‌طور کامل از چالش‌های سخت این حرفه آگاهی پیدا خواهید کرد؛ اما هدف آن است که هرگز اسیر این چالش‌ها نباشیم. چرا باید چنین اتفاق ناپسندی برای حرفه شما به وجود آید؟ اصولاً چنین چالش‌هایی وقتی پیش می‌آید که گریمور آن نگاه حرفه‌ای را ندارد. نگاهی که می‌تواند از طریق یک آموزش اصولی به‌راحتی تأمین شود.

گریم کودک“گریم کودک، یک حرفه جذاب و شیرین”

شاید بتوان در یک فضای تجربی همراه با حضور در کنار یک گریمور کودک، فوت‌وفن این حرفه را تا حدودی فراگرفت؛ اما برای آنکه در این فن کاملاً حرفه‌ای باشید، لازم است تا مهارت‌های خود را همراه با حضور در یک دوره آموزشی تکمیل سازید تا به‌این‌ترتیب نگرش کاملی بر تمام بایدها و نبایدهای این حرفه داشته باشید.

درپایان اگر تمایل دارید که این مهارت را با اخذ مدرک بین المللی داشته باشید، می توانید مشاوره رایگان قبل از ثبت نام در دوره‌های آرایشگری مردانه یا انواع گریم سینمایی یا گریم داماد یا کودک، استفاده کنید. برای این کار کافی است با شماره 09129739195 تماس بگیرید.

آموزش ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *