مراقبت از مو در فصل بهار

۹ پیشنهاد مهم برای مراقبت از موها در فصل بهار

۱- بگذارید بهار مراقب موهایتان باشد

بیشتر مردم جهان بسیار مشتاقانه منتظر فصل بهار هستند. هوای گرم تر، نور خورشید و فعالیت های بسیاری که می توانید آن ها را بیرون از منزل انجام دهید، همگی باعث شده که مردم بی صبرانه منتظر این تغییر باشند.

فصل بهار به اینها خلاصه نمیشود، بلکه می توان گفت که موهای شما به آب و هوای تازه بهار واکنش نشان می دهد. با به یاد داشتن نکات مراقب درست شما می توانید خاطر نشان کنید که به راحتی ظاهر شما از زمستان به بهار وارد می شود و کسی این تغییر را حس نخواهد کرد.

 

۲- در این فصل انتظار رشد بیشتر را داشته باشید

بسیاری از متخصصان معتقدند که با افزایش میزان نور خورشیدی که در فصل بهار به موهایتان تابیده می شود، میزان رشد موها نیز به همان میزان افزایش پیدا می کند. با توجه به این تغییر بزرگ، بسیاری از مراحل آماده سازی و مراقبت از مو برای شما تغییر خواهند کرد.

در ابتدا، اگه شما موهای خودتان را رنگ می نمایید، باید در ذهن خود داشته باشید که در ابتدای بهار ممکن است بیشتر از قبل این کار را انجام دهید تا ریشه های مویتان قابل رویت نباشند، به علت این که رشد موهایتان از سایر فصل ها بیشتر خواهد بود. به علت رشد بیشتر موهایتان در فصل بهار، شاید بهتر باشد یکبار بیشتر سراغ آرایشگر خود بروید. هر چند ممکن است تغییر در موهایتان به صورت زیاد نباشد.

۳- چیزی که میخورید تاثیر مستقیمی بر روی میزان رشد مو هایتان دارد

راه های طبیعی بسیار زیادی برای تقویت موها برای رشد بیشتر وجود دارد، یکی از آن ها اضافه کردن ویتامین های مربوط به رشد مو در رژیم غذاییتان است. با انجام این کار نه تنها سالم تر خواهید بود، بلکه موهایتان نیز رشد قابل توجهی خواهند کرد.

۴- بگذارید بهار موهایتان را خشک کند

در فصل زمستان، خارج شدن از منزل با موهای خیس، نه تنها کار بسیار خطرناکی به علت آسیب های بی شماری به موهای شما می باشد بلکه روی تصویر حرفه ای شما اثر بدی میگذارد. وقتی سر و کله ی فصل بهار پیدا میشود، شما این فرصت را میابید که به صورت طبیعی تری موهای خود را خشک نمایید.

اگر هم نمیتوانید موهایتان را به صورت طبیعی خشک کنید، میتوانید از سشوار برای خشک کردن بیشتر و بهتر موهایتان استفاده کنید. هرچند، خشک کردن موها با سشوار به صورت ناشیانه باعث بروز صدماتی به موها میشود، پس اینکار را درست و با دقت انجام دهید.

۵- بهار را با یک اصلاح آغاز نمایید

سرما و خشکی هوا در فصل زمستان باعث آسیب های بسیاری به موهایتان میشود، پس بهتر است با شروع فصل بهار به آرایشگاه بروید و با کوتاه کردن و تمیز کردن موهای خود، شروع بسیار خوبی را با مدل مویی جدید تجربه کنید. برای اینکار حتما لازم نیست که خیلی موهایتان را کوتاه کنید، مگر اینکه هدفتان این باشد، بلکه اصلاح کردن موهای خود برای خلاص شدن از شر نوک موها، قسمتی که بیشترین آسیب را دیده اند، باعث میشود موهایتان بسیار سرحال شوند. با اینکار موهایتان بسیار سود میبرند: ظاهرتان بهتر میشود، موها ضخیم تر و براق تر به نظر میرسند و قسمت های آسیب دیده حدف میشوند.

۶- شامپو و نرم کننده خود را عوض کنید

همانطور که در فصل زمستان لباس های متفاوتی میپوشیم و با تغییر فصل به لباس های خنک تر و سبک رو می آوریم، در فصل بهار بهتر است که شامپو و نرم کننده خود را نیز عوض کنیم. استفاده از مرطوب کننده های مو در فصل زمستان شاید لازم باشد اما استفاده از آن ها در فصل بهار ضروری نیست. ممکن است در شامپوی فعلی شما، رطوبت زیادی اضافه شده باشد که با رسیدن فصل بهار و آب و های مرطوبش، باعث شود که موهایتان رطوبت خیلی زیادی را جذب کند، پیشنهاد ما این است که موهایتان را با شامپو های معمولی بشورید تا از این اتفاق جلوگیری کنید.

نکته بعدی که در ذهن خود نگهدارید این است که پس از استفاده مکرر از شامپو های و محصولات مربوط به مو، مو های شما به این محصولات عادت کرده و دیگر تاثیر خاصی از آن ها نمی گیرند. با تغییر دادن خرید خود از این محصولات به محصولات دیگر، موهای شما استفاده بیشتری از این محصولات کرده و بهتر از قبل به نظر خواهند رسید.

۷- رنگ های طبیعی تر را در نظر بگیرید

همینطور که روز ها بلندتر می شوند. خوب است که رنگ موهایتان را در نظر بگیرید. اگر مو هایتان را رنگ میکنید، مسلما به رنگ های طبیعی تر فکر خواهید کرد. برای مدل مویتان در فصل بهار با آرایشگر خود درمیان بگذارید که از رنگ های طبیعی تر استفاده کنید – آن ها با تکنیک های خاصی این کار را برایتان انجام می دهند.  با اینکار برای فصل تابستان آماده تر میشوید و هم در وقت و هم در استفاده از پول خود صرفه جویی کرده ید. این تکنیک ها به گونه ای است که با هر رنگ مویی کار میکند و مو ها را کمی روشن تر میکند، به صورتی که این اختلاف رنگ خیلی زیاد و تند نباشد.

۸- در روزهای بارانی کنترل موهای خود را به دست بگیرید.

باران های ماه آپریل (اردیبهشت) شاید باعث شوند گل ها سر از خاک دربیاورند، اما به احتمال خیلی زیاد مو هایتان را نیز خراب میکند. با داشتن یک آرایشگر خوب و آماده میتوانید کاری کنید که رطوبت به موهایتان کمتر جذب بشود تا از این قسمت منفی ماه بارانی جان سالم به در ببرید. بستن موهایتان راه دیگری است که به عدم خراب شدن موهایتان کمک بسیار خوبی میکند، همچنین استفاده کمتر از محصولات مخصوص مو که عکس العمل خوبی نسبت به رطوبت نشان نمیدهند. حتی بافتن مو ها هم از آنها در برابر  رطوبت حفاظت میکند.

مراقبت از مو در فصل بهار

و در نهایت اگر شانس با شما همراه نبود و موهایتان خیس و در هم شدند، به یاد داشته باشید که با شانه میتوانید آن را باز کرده  برس زدن موهای خیس در فصل بهار باعث صدمه زدن به موهایتان میشود. این در حالی است که شانه نه تنها باعث صدمه به موهایتان نمیشود، موهای در هم رفته را به راحتی خارج کرده و این کار را بدون تحمل هیچ دردی انجام میدهید.

۹- با گره خوردن مو مبارزه کنید.

به خاطر داشته باشید که فقط باران های اردیبهشت باعث گره خوردن مویتان نمیشود، بلکه افزایش شدید و مستمر رطوبت در این فصل نیز باعث این اتفاق هستند. تغییر شدید این رطوبت از ماههای خشک زمستان به ماه های مرطوب بهار باعث این گره ها حتی در آفتابی ترین روزها میشود.

استفاده از محلول هایی که به گره نخوردن موها کمک میکند، پیشنهادیست که ما برای شما داریم. فقط کافی است این محلول را روی موهای مرطوبتان بگذارید و دیگر نگران نخواهید بود.

برای جلوگیری از چرب نشان دادن موهایتان، محلول را فقط از میانه سر تا نوک سر استفاده نمایید. همچنین اسپری های ضد رطوبتی وجود دارند که شما با استفاده از آن ها میتوانید موهای خود را کنترل کنید. موهای خود را نزدیک ریشه ها اسپری نمایید و مراقب باشید که زیاد مصرف نکنید. این اسپری ها را میتوانید همراه خود به سر کار ببرید، تا در میانه روز بتوانید ظاهر خود را همانند روز آراسته نگه دارید، در زمان نهار یا … .

روغن نارگیل هم می تواند به رشد موهایتان کمک چشم گیری بنماید. به هر حال، شما باید سعی کنید در روز های مرطوب بتوانید موهای خود را به بهترین و طبیعی ترین حالت خود برسانید، اما با موهای خود نجنگید.

از موهایتان در فصل بهار لذت ببرید.

بهترین راهی که می توانید از فصل بهار لذت ببرید، پذیرفتن چالش هایی است که فصل بهار به همراه دارد. درست است که سخت های بسیاری از قبیل رطوبت بسیار زیاد و باران های مداوم دارد اما نکات مثبت بهار را فراموش نکنید! آفتاب زیبای خورشید، نسیم های خنک و فصلی که می توانید مداوما به بیرون از منزل بروید و از مناظر استفاده کنید.

با طبیعی نگه داشتن و مراقبت طبیعی از موهایتان، شما می توانید از مشکلاتی که به صورت طبیعی برای موهای بلند پیش می آید به راحتی و بدون هیچ دردسری جلوگیری کنید. بهار، فصلی نیست که موهای فرفری خود را بخواهید خیلی صاف نگهدارید کنید و صد در صد زمان آن نیست که بخواهید حجم موهای خود را افزایش دهید یا پیچ های خاصی به آن بدهید، باید موهایتان را در این فصل طبیعی نگهدارید.

خلاصه هر گاه بخواهید که حجم موهای خود را افزایش دهید، ضخامت موهایتان را بیشتر کنید و هر کار غیر طبییعی ای با موهای خود انجام دهید، فصل بهار به شما کمکی نمیکند.

امیدواریم با این پیشنهادات در فصل بهار با موهایی استثنایی بدرخشید. در صورت تمایل میتوانید مباحث بیشتری را در این زمینه در دوره درجه یک آموزش آرایشگری مردانه فرا بگیرید. آموزشگاه آرایشگری مردانه عصر مو بروزترین آموزشگاه آرایشگری مردانه در ایران با مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای اقدام به آموزش دوره های آرایشگری و انواع گریم نموده است. در ‍‍پایان هر کدام از دوره های آموزش آموزشگاه عصر مو مدرک بین المللی سازمان فنی و حرفه ای شما اعطاء می گردد.

آموزش ها

مراقبت از مو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *