آموزش حرفه‌ای Fade کردن مو

آموزش حرفه‌ای Fade کردن مو یا سایه زنی در 3 مرحله

مدل موی fade یا محو کردن، بسیار پرطرفدار است و هرگونه مدلی را که در کنار سر کوتاه باشد، و به سمت بالای سر که برویم بلندتر میشود، شامل می شود. با کمی تحقیق و جست و جو می توانید بفهمید که چه مدلی از fade مد نظرتان است، از آن جایی که تنوع زیادی دارد، سپس با وسایل خود مثل قیچی مخصوص این مدل را پیاده سازی کنید.

Fade کردن مو در دوره درجه 1 آرایشگری مردانه در آموزشگاه آرایشگری مردانه عصر مو بطور کامل و حرفه ای آموزرش داده می‌شود. اما در اینجا شما با خواندن مطالب زیر میتوانید بفهمید که برای Fade کردن مو چطور باید شروع کنید:

1- اصلاح خود را برنامه ریزی کنید

1- از مهم ترین قدم ها این است که بدانید چه مقدار می خواهید موی خود را کوتاه کنید.

مدل موهای fade غالبا خیلی کوتاه می شوند، حتی گاهی از ته ته زده میشوند – البته در کناره ها و نزدیکی گردن، هر چه به بالای شر نزدیک تر شویم، مو بلند تر و در نهایت به بلندترین حالت خود در بالای سر میرسد.

بهتر است به یاد داشته باشیم که هر گونه تغییر طول از پایین به بالا، fade محسوب می شود، پس قاعدا بهتر است قبل از شروع اصلاح خود، بدانیم چه مقدار میخواهیم کوتاه کنیم، به عبارتی باید بدانیم کوتاه ترین قسمت چقدر خواهد بود و بلندترین قسمت جه قدر خواهد بود.

لازم است این سه نوع از انواع مدل مو های fade را بدانیم:

1.1 مدلCaesar: در این مدل کناره ها و پشت سر بسیار موتاه می شوند. و در قسمت بالایی سر مو با اختلاف اندازه نسبتن کمی، بلند تر خواهد بود. قسمت بالایی به سمت جلو شانه می شود، و قسمت های کناری اصولا به سمت اطراف شانه می شوند.

1.2 مدل high and tight: در این مدل اطراف سر و پشت سر به صورت کامل از ته زده میشوند، و قسمت بسیار کوتاهی از مو، ماشینی شده، در بالای سر می ماند. این مدل در ارتش بسیار پر طرفدار است.

1.3 مدل پرینستون: در این مدل، قسمت بالایی سر یک تا دو اینچ طول دارد و به قسمت های پایینی – اطراف و پشت سر – که برویم طولشان کم تر و کم تر میشود.

1.4 مدل fauxhawk: این مدل با مدل قبلی (پرینستون) شباهت دارد، اما وجه تفاوت آن در این است که قسمت های بالایی آن بلند تر است و قسمت های پایینی – اطراف و پشت سر – بسیار کوتاه هستند و از ته زده شده اند.

2- تصمیم بگیرید که fade کجا شروع بشود.

هر کسی سبک خاص خود را می پسندد، که کوتاه کردن را از کجا شروع کند و به چه مقدار میان بلند ترین قسمت مو و کوتاه ترین قسمت مو تفاوت اندازه باشد. Fade اصولا از قسمت گوش ها شروع میشود و تا پایین گردن ادامه پیدا می کند و کوتاه و کوتاه تر می شود – و این سبک برای بسیاری از سر ها مناسب می باشد. اما باید نکات زیر را هنگام شخصی سازی مدل مو در نظر داشت:

  •  اگر موهای شخصی که در حال اصلاح شدن است در برخی قسمت ها نازک تر است، اصلاح و عمل fade باید جایی شروع بشود که جنس مو تغییر می کند ( تا وقتی که نزدیک به گوش ها باشد ). این کار باعث می شود که یک دستی و یکنواختی مو بیش تر شود.
  • اگر مدل موی شخصی، در ناحیه بالایی سرش، به سمت بالاست، کار fade سخت تر انجام میگیرد، پس بهتر است که اینکار را در ناحیه ای که مدل مویش تمام میشود شروع کرد.

2- اصلاح مو با Fade کوتاه

1- بهتر است از شانه ی دستگاه اصلاح استفاده شود، چون استفاده از قیچی شاید به دقت، تمیزی و ظرافت استفاده از دستگاه اصلاح نباشد. برای هر قسمت از سر یک سایز خاص مناسب است، سایز #3 برای بالای سر، سایز #2 برای اطراف و در نهایت سایز #1 برای قسمت گردن که این روش

بهترین راه کوتاه،کردن این مدل است و به روش 1-2-3 معروف است!

2- از سایز و درجه شماره #3 استفاده و شروع میکنیم، وقتی شانه را نصب کردیم، کل سر را با این شماره می زنیم – بالای سر، اطراف سر، و قسمت گردن. علت انجام این کار یک دست کردن مو های سر برای تسلط بیش تر است و حذف قسمت های بلند تر.

آموزش فید کردن مو

3- شانه شماره 2 را نصب کردن، این بار با قسمت بالایی سر کاری نداریم، از قسمت گردن پست سر شروع به اصلاح میکنیم، و به صورت عمودی از پایین به بالا می آییم. به یاد داشته باشیم فقط تا وقتی ادامه می دهیم که به موهای بالای سر برسیم که آن ها دست نخورده باقی بمانند.

وقتی با دستگاه اصلاح به قسمت بالایی سر میرسیم، بهتر است به نحوی مو را کوتاه کنیم که در آن قسمت یکنواختی حس بشود. همین کار را قسمت های اطراف را نیز تکرار کنید – اما به اندازه ای که پشت سر را ادامه دادید.

قسمت هایی که به نظر یک اندازه به نظر نمی رسند را دوباره با درجه ( شانه ) شماره 2 کوتاه کنید.

آموزش فید کردن مو

4- حالا وقت درجه شماره 1 است. از انتهای گردن شروع میکنیم و تا وسط پشت سر بالا می رویم. همانند مرحله قبل شانه را عقب هم می بریم که یک دست بشود.

5- یک بار کل مدل مو را بررسی می نماییم. اگر جایی در سطح سر یکنواخت یا یک دست نیست، با شانه یا درجه مناسب آن قسمت را صاف تر میکنیم که مدل مو ی مورد نظر را به دست آوریم – یادمان نرود که قسمت های پایینی گردن را با تیغ صاف کنیم که سطح شروع شدن fade نمایان بشود.

3- Fade های بلند

1- در این نوع اصلاح باید از انواع شانه های دستگاه های اصلاح و انواع قیچی ها استفاده کرد.

این نوع اصلاح ها دارای سختی های خاص خود می باشند. در مدل های Ceasar و پرینستون باید از چندین وسیله استفاده کرد. نتیجه ی این نوع اصلاح ها مشابه سایر مدل هایی است که در مورد آن صحبت شد – در قسمت بالایی سر بلند تر و قسمت های پشتی و کناری کوتاه تر – اما نحوه ی اصلاح آن کاملا متفاوت است.

خیس کردن موهای بلند تر باعث می شود کار با آن راحت تر بشود. پس بهتر است شخصی که قرار است موهایش اصلاح شود، با شامپو مو های خود را شسته باشد و حوله را روی آن چند بار تماس بدهد، تا کار برای شما آسان تر بشود.

2- قسمت پایینی گردن را کوتاه نمایید. بصورتی که تمام مو های قسمت پایینی اصلاح شوند و به سمت بالا حرکت کنید،

به وسیله ی یک شانه قسمت های مختلف مو ها را بلند کنید، سپس مو ها را لای انگشتان خود – وسط و اشاره – قرار بدهید در حالی که دست شما به موازات سر قرار دارد. قسمت هایی که نیاز دارند اصلاح بشوند را با قیچی کوتاه کنید. این کار را آنقدر ادامه دهید که به گوش ها برسید و تمامی قسمت های سر را اصلاح کرده باشید.

اگه فردی که موهایش را اصلاح می کنید، در اطراف سر موهای بسیار کوتاه و ماشینی شده میخواهد، با شانه #3 تا گوش او را از انتهای گردن اطلاح نمایید. این کار را از پایین به بالا انجام بدهید و در قسمت هایی که به مرز نزدیک می شوید، دستگاه را کمی عقب ببرید که مرز بین دو قسمت خیلی قابل تشخیص نباشد.

3- در این قسمت باید از اطراف و پشت سر کم کم بالا تر برویم. به سبک شانه و انگشتان دوباره این کار را انجام میدهیم و موهایی که بلندتر شده اند را کوتاه میکنیم تا یکنواخت شوند..

در این بار به قسمت های بالا گوش میپردازیم و بهتر از دستان را کمی از سر دور کنیم که تعداد کمتری از مو ها از لای انگشتان خارج شوند..

زاویه قیچی باید به گونه باشد که مسیر سر را دنبال کند، به نحوی که نوک قیچی با سر به یک جهت باشند، به جای این که جهت قیچی به سمت دیگر باشد. این – اصلاح نادرست – باعث می شود که در نهایت مدل مویی که ما اصلاح کرده ایم به صورت غیر یکنواخت به نظر برسد وقتی که قسمت دوم اصلاح تمام شد یعنی وقتی موهای پایین گوش و بالای گوشی زدیم آن را بررسی می‌کنیم تا ببینیم آیا قسمت هایی از آن غیر یکنواخت هست یا خیر.

قسمت هایی که یکنواخت نمی باشند را اصلاح کرده تا به حالت یک دست خود برسند.

آموزش حرفه‌ای Fade کردن مو

4- مو های قسمت بالایی سر را کوتاه میکنیم.

مو ها را قسمت قسمت به صورت عمودی بالا میبریم و از بین انگشتان اشاره و وسط، موها را صاف کرده و قسمت هایی که بیرون زده اند را یکنواخت میکنیم.

آن قدر این کار را ادامه می دهیم که قسمت بالایی سر کاملا یک دست و یکنواخت شود.

مو در قسمت بالایی سر را با اطراف و پشت سر مقایسه می کنیم. آیا ما یکنواخت و صاف است? اگر نبود، به وسیله ی قیچی قسمت هایی که صاف نبودند را صاف میکنیم. به یاد داشته باشید که انگشتان را عمودی بگیریم، بجای افقی، تا از حوادث ناشی از لیز خوردگی جلوگیری کنیم.

پس از انجام کار بالا، قسمت جلوی سر را چک میکنیم. آیا چتری درست و به اندازه کوتاه شده است? آیا یکنواخت میباشد؟ با دقت و ظرافت بیشتری بر روی قسمت جلویی مو – چتری – و خط ریش کار بکنید تا کل مدل مو زیبا و تمیز در بیاید.

5- مدل مو را بررسی میکنیم سپس مو ها را شانه میکنیم، به فردی که موهایش اصلاح شده می گوییم که قسمت های کناری و پشتی را چک کند تا بفهمیم آیا کاملا راضی و خشنود هست یا خیر. اگر لازم بود دوباره قسمت هایی از موهایش را خیس کرده و دوباره اصلاح می نماییم.

آموزش ها

Fade کردنفید کردن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *