تاثیر بازاریابی آنلاین بر حرفه آرایشگری

بازاریابی آنلاین بر حرفه آرایشگری تاثیر بسیار قوی در حرفه آرایشگری دارد ولی آرایشگران کمی از این نوع بازاریابی استفاده می کنند و هنوز در این حرفه اشباع نشده است.

در یکی از بلاگ های اینترنتی، تجربه شخصی یه فرد از پیداکردن آرایشگاه را میخواندم که بسیار برای من که در این حرفه فعالیت میکنم جالب و تاثیرگذار بود به بخشی از اتفاقاتی که نوشته می پردازیم:

شنبه بود و نیاز شدیدی به کوتاهی و اصلاح مو برای  خودم و پسر چهار ساله ام داشتم، برخلاف همسن و سالهای خودش علاقه بسیار شدیدی به آرایشگاه و کوتاهی مو داشت و زمان بسیار خوبی را در آرایشگاه همیشه می گذروند و با این اوصاف من آرایشگاه خوب و آرایشگر حرفه ای را نمی شناختم.

چند انتخاب داشتم:

  1.  از دوستانم در اینستاگرام نظر میخواستم
  2.  در  گوگل مپ کلمه آرایشگاه را سرچ کنم
  3.  در اینستاگرام دنبال آرایشگاه بگردم

اول سراغ گزینه اول رفتم به چند تا از دوستانم پیام دادم و ازشون خواستم  آرایشگر خودشان رو به من معرفی کنند. بعد از چند دقیقه گزینه هایی که بهم معرفی کرده بودند را بررسی کردم که متوجه شدم آرایشگاه هایی که به من معرفی میکنند بسیار از محل زندگی من دوره و به راحتی نمیتونم بهش دسترسی داشته باشم.

 

از گزینه اول ناامید شده بودم و داشتم به دنبال اپ گوگل مپ می گشتم .

 تاثیر دیدن نمونه کارها در فضای مجازی

من سایت ها و اکانت های اینستاگرام آرایشگاه ها را نگاه میکردم. روی اسم یکی از این آرایشگاه ها برام خیلی جالب بود و موقعیت نزدیکی داشت جلب توجه میکرد کلیک کردم. کارها در سایت خوب و قوی بودند. انتخابم رو انجام دادم و با پسرم راهی آرایشگاه انتخاب شده شدیم.

 

وارد آرایشگاه شدم پروتکل های بهداشتی بسیارعایت می کردند. دست ها و کفش‌های ما را ضد عفونی کردند. با ما خیلی مودب بودند. اسم ما رو پرسیدن کارت ویزیت بهم دادند و بلافاصله متوجه شدم یک اکانت اینستاگرام بسیار فعال دارند.

اول موهای پسرم و کوتاه کردند و بعد از کوتاهی از من خواهش کردند که از پسرم عکس بگیرند برای گذاشتن پست در اینستاگرام. در این حین پرسیدم این اکانت اینستاگرام شما چقدر بر کار شما تاثیرگذار است؟؟

گفت تنها شیوه بازاریابی ما بازاریابی آنلاین یا اینترنتی است.

اگر می خواهید بازاریابی شما تاثیرگذار باشد به صورت مداوم در تمام شبکه های اجتماعی با مشتریان خود در ارتباط باشید.

منظور این آرایشگر از ازتباط مداوم در شبکه های اجتماعی

نباید با بازاریابی تک برخوردی، بازاریابی کرد منظور از  تک برخوردی ارتباط با مشتریان خود فقط از طریق یک راه مثل سایت، اینستاگرام به تنهایی ارتباط داشته باشند. الان مشتریان شما همه جا هستند سایت، گوگل مپ، اینستاگرام و یا حتی تلگرام شما باید در تمام شبکه های اجتماعی با مشتریان خود ارتباط داشته باشید و آنها بتوانند شما را به راحتی معرفی کنند.

 

به یاد داشته باشید مشتریان شما همه جا درباره شما، برند شما و حتی کارمندان شما حرف میزنند و باید همیشه چهره خوبی از برند خود در ذهن مشتریان بگذارید.

این بلاگی که خلاصه اتفاقات یک متقاضی برای اصلاح با پسرش در پیدا کردن آرایشگاه را که مطالعه کردم به این نتیجه رسیدم  که تمام آرایشگران این حرفه نیاز بسیار زیادی به بازاریابی اینترنتی دارند.

تاثیر بازاریابی آنلاین بر حرفه آرایشگری

این بازاریابی چرا اینقدر برای آرایشگران مردانه مهم و حیاتی است؟

رسانه‌های اجتماعی یک راه عالی برای ارتباط شما با جامعه ای است که آرایشگاه شما در آن قرار دارد ، قرار گرفتن در معرض مشتری های ارزشمند احتمالی، بازاریابی تجارت خود به روشی دوستانه و برقراری ارتباط با دوستان و همکاران حرفه آرایشگر در این زمینه هست. در زیر توضیحات مفصلی درباره برخی از برترین مزایای رسانه های اجتماعی برای آرایشگران و آرایشگاه های مردانه آورده شده است :

قرار گرفتن در معرض رسانه های اجتماعی یک روش فوق العاده قدرتمند و مقرون به صرفه برای جلب توجه برند و تجارت شما هستند. حضور مستمر در شبکه‌های اجتماعی به شما این امکان را می دهد تا جنبه های مختلفی از خدمات تجاری و پیشنهادی خود را معرفی کنید بدون اینکه مخاطبان خود را با اطلاعات غرق کنید.این رویکرد “چند ارتباطی” برای برقراری ارتباط با مشتریان شما این امکان را به شما می دهد که با دنبال کننده های خود همگام باشید.

 

هرچه نام آرایشگاه شما در حافظه افراد بیشتر بماند ، آسانتر کردن وی برای ارجاع از طریق به اشتراک گذاشتن پست شما، مشخصات اجتماعی کسب و کار شما یا اتصال به وب سایت شما، برای او آسان‌تر است.

تاثیر بازاریابی آنلاین بر حرفه آرایشگری

برند خودتان را به عنوان یک مرجع مهم در این حرفه معرفی کنید.

اگر قرار نیست در مورد خود یا تجارت خود صحبت کنید، پس در مورد چه چیزی صحبت خواهید کرد؟

وقتی کسی در نظر دارد خدمات خود را دریافت کند، احتمالاً می‌خواهد بداند شما از آنچه در حرفه می گذرد آگاه هستید. آیا از روشهای جدید استفاده می کنید و آماده هستید که به سوالات مربوط به موضوعات پرطرفدار مربوط به خدماتی که دارید پاسخ دهید.

 

با این حال، ممکن است در این زمان ، آنها علاقه زیادی به اطلاعات مربوط به آرایشگری داشته باشند. خوب ، شما چکار می کنید؟ اطلاعات فنی بیشتر را با روشهایی و خدماتی که شما ارائه می دهید به چیزهایی در فرهنگ عامه محبوبند: مانند آخرین روند هزینه یا خط جدیدی از محصولات نظافت ریش و یا استایل های جدید قرار دهید.

 

از طریق بازاریابی سعی کنید به تشویق ارجاع مشتریان جدید به وسیله مشتریان فعلیتون ارجاع مشتری یا معرفی مشتری جدید بهترین هدیه مشتری فعلی یا سابق به شماست. زیرا آنها تمام تلاش های لازم را برای آوردن مشتری جدید به آرایشگر شما انجام داده اند. آنها نه تنها قبلاً با از طریق ارتباط برقرار كرده اند، بلكه می‌دانند آن شخص هنگام پرداخت هزينه به دنبال چه خدماتی است.

تاثیر بازاریابی آنلاین بر حرفه آرایشگری

رسانه های اجتماعی محدود به تقویت روابط شخصی شما نیستند.

آنها همچنین می توانند یک ابزار کارآمد تجاری برای تبلیغ آرایشگاه شما ، ایجاد مشتری جدید ، برقراری ارتباط با مشتریان فعلی شما ، هدایت افراد به وب سایت شما باشند و شما را قادر می سازند تا به سرعت در مورد هر چیزی تحقیق کنید.

 

شما میتوانید با استفاده از همچین ابزار قدرتمندی به راحتی درآمد خود را در زمینه کاری آرایشگر افزایش دهید. فرصتهای بازاریابی یکپارچه زیادی برای مشاغلی مانند آرایشگری وجود دارد.

 

به عنوان مثال، بگذارید بگوییم فلان آرایشگاه تصمیم می گیرد پست مدل های به روز خود را به صورت هفتگی اجرا کند. با فرض اینکه شما همه مشتریان را در اینستاگرام دنبال می کنند، مشتریان می توانند پست های اینستاگرام شما را ورق بزنند.

تاثیر بازاریابی آنلاین بر حرفه آرایشگری

و “قشنگترین” مدل مو ها و استایل ها را انتخاب کنند یا یک مسابقه چهارشنبه استایل و  کوتاهی مو را در اینستاگرام برگزار کنید و به برنده یک مدل مو رایگان بدهند

آنها می توانند از برندگان به عنوان “مدل” برای یک تبلیغ تبلیغاتی چاپی استفاده کنند  و آنها را در وب سایت نشان دهند، این لیست بی پایان است.

 

دراین مقاله سعی شد در مورد تاثیر بازاریابی آنلاین بر حرفه آرایشگری صحبت کنیم و از توجه شما به این مقاله ممنونیم. امیدوارم نکات مهم این بخش از حرفه آرایشگری یعنی بازاریابی آرایشگاه خود متوجه شده باشید و یک بازاریابی موفق داشته باشید.

تهیه شده در  تیم آموزشی آموزشگاه عصر مو

 

نشانی : ضلع جنوب غربي ميدان وليعصر ابتداي بلوار كشاورز جنب ساندويچ هايدا ساختمان ١٤ ط ٥ واحد ١٥                  

 شماره تماس : 86036219-021

آموزش ها

آرایشگاهآرایشگاه مردانهآرایشگری مردانهآموزش آرایشگری مردانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *