09121384707 icon phone
02186036219 icon phone

 

 مقالات آموزشی آموزشگاه آرایشگری عصر مو

این مقالات رایگان است و همیشه رایگان خواهد بود. امیدواریم که جهت آموزش آرایشگری مردانه به شما عزیزان کمکی کرده باشد.

 

هر چیزی که لازم است در مورد قیچی های پیتاژ بدانید

 

انواع قیچی پیتاژ

 

قیچی های پیتاژ ( نازک کننده مو ) از رایج ترین وسایلی هستند که در آرایشگری ها و سالن ها استفاده میشوند. علت استفاده بسیار زیاد از این وسیله کاربرد بسیار مفید آن ها در از بین بردن ضخامت مو و خلاص شدن از شر آن قسمت های در هم و بر هم مو است, که در نهایت بتوان موهایی یک دست با ضخامت استاندارد داشت.

 

در فصل های گرم همانند تابستان که گرما در بین مو ها و سر جمع می شود با انجام این کار به وسیله ی این دستگاه, گرما از مو های شما بیرون می رود. این بدان معنا نیست که باید سر خود را از ته بتراشید یا موهای خود را خیلی کوتاه کنید بلکه می توانید خیلی راحت از این قیچی ها بهره ببرید تا حجم مو های خود را سبک تر بنمایید. تفاوت این نوع قیچی ها با قیچی های معمولی در لبه ی کناری آن است که به نحوی طراحی شده است که حجمی از مو را بدون آن که نیازی به کوتاه کردن آن باشد کم می کند. از این قیچی ها برای انواع مختلف مدل های مو میتوان استفاده کرد. چه مدل موهایی با طول 3 سانتی متر یا مو های بسیار بلند تر. این قیچی ها انواع مختلفی دارند که در پایین به بررسی چندی از آن ها می پردازیم.

 

 

انواع قیچی های پیتاژ

وقتی صحبت به این نوع قیچی ها ( پیتاژ ) می رسد میتوانیم بگوییم که انواع بسیار زیادی از آن ها وجود دارند که هر یک از آن ها برای کار خاصی طراحی و تولید شده اند. آرایشگر حرفه ای کسی است که بتواند از همه ی انواع این قیچی در موقعیت های مختلف, مدل مو های مختلف و در نهایت در جا های مختلف سر یک نفر استفاده کند تا بتواند بهترین اصلاح سر را برای مشتری خود به ارمغان آورد. به دست آوردن بهترین مدل مو تنها با استفاده از یکی از این قیچی ها کار ساده ای نمی باشد اما وقتی از همه ی آن ها با دقت و ظرافت استفاده بشود, آرایشگر می تواند بهترین مدل مو را برای مشتری خود به وجود آورد.

.

قیچی های ترکیب کننده و مدل دهنده 

از بهترین مدل های قیچی پیتاژ هستند به این علت که می توانند تقریبا همه ی کار ها را انجام دهند. این مدل قیچی تنها در یک کار به خصوص تخصص ندارند بلکه همه کاره هستند و بهترین انتخاب برای کسانی است که میخواهند با یک قیچی بیشترین کار ممکن را انجام دهند. از رایج ترین مدل های قیچی نیز محسوب می شوند زیرا که هم برای مدل دهی و فرم دهی و هم برای کاهش ضخامت مو استفاده می شوند. غالبا این نوع قیچی ها 25 دندانه در کنار خود دارند که به شدت با انواع مختلف مدل مو سازگار است و برای هر نوع اصلاحی مناسب است. تنها با 2 یا 3 بار حرکت این نوع قیچی پیتاژ شما می توانید 50 درصد مو ها را از میان بردارید. در آخر باید گفت این مدل قیچی برای ترکیب کردن کاهش ضخامت و فرم دهی بسیار خوب و مناسب است.

 

 

 قیچی پیتاژ مخصوص موهایی که به صورت تکه تکه ای هستند

این نوع قیچی پیتاژ بین 7 تا 15 دندانه دارد که مسلما می توان دریافت فاصله ی میان دندانه های آن از قیچی قبلی بیشتر است. با توجه به خصوصیت ساختاری این نوع قیچی می توان دریافت که بهترین قیچی برای موهای فر فری, مو هایی با ضخامت بالا و مو های در هم است که مو جای بسیار زیادی را در سر میگیرد. با یک یا دو بار حرکت قیچی, 80 درصد مو را خلوت تر میکنند. این مدل قیچی بهترین و ایده آل ترین نوع برای ایجاد جا های خالی در مو هستند( فرو رفتگی ) که در بعضی مدل مو های مطرح استفاده می شود. علاوه بر آن همان طور که در بالا گفتیم برای مو های بسیار ضخیم یا فر فری عالی است.

 

 انواع قیچی پیتاژ

 

قیچی پیتاژ برای کار های نهایی مدل مو

همان طور که از اسمش پیداست از این قیچی در انتهای کار آرایش استفاده میشود, به خصوص برای اضافه کردن جزئیات نهایی آن. چون از این مدل قیچی پیتاژ برای اضافه کردن جزئیات ریز استفاده می شود تعداد دندانه های آن زیاد تر است تا با هر حرکت قیچی حجم زیادی از مو را نازک نکنید. به علت تعداد دندانه های بیشتر, زمان بیشتری برای اصلاح به وسیله ی این قیچی طول میکشد اما در عوض سرویسی که ارایه میدهید به مراتب حرفه ای تر و بهتر است.

 

اگر در اصلاح خود از این نوع قیچی استفاده می کنید به یاد داشته باشید برای این که تغییر اساسی ای در مدل مو های فرد به وجود بیاید باید چندین بار قیچی را حرکت دهید. این مدل قیچی از بهترین نوع قیچی پیتاژ بوده زیرا که با هر حرکت قیچی حجم کمی از مو نازک می شود و پس از اصلاح کامل مو هیچ گونه حفره, حالت پله ای یا طبقه طبقه شدن را در مو حس نخواهید کرد.

 

هنگامی که دریابید کدام یک از این قیچی ها برای کدام مدل مو یا کدام کار مناسب تر است آن گاه در کار خود حرفه ای تر شده اید و به دست آوردن مدل مویی که در ذهن دارید مثل آب خوردن می شود. به یاد داشته باشید که داشتن علم آرایشگری برای شروع یا پیشرفت در این کار بسیار مهم و کلیدی است.

 

آموزش کار با قیچی پیتاژ

کار با این نوع قیچی ها در آموزشگاه آرایشگری مردانه عصر مو به صورت کاملا حرفه ای به شما آموزش داده می شود. آموزش آرایشگری مردانه در آموزشگاه عصر مو به صورت کاملا تضمینی و بر پایه اصول روز و جهت آماده سازی شما برای ورود به بازار کار انجام می شود.

در آموزشگاه آرایشگری مردانه عصر مو آموزش کار با قیچی پیتاژ و بررسی تفاوت های انواع قیچی پیتاژ به صورت مفصل توضیح داده خواهد شد و شما کاملا با این نوع قیچی ها آشنا خواهید شد. در پایان این دوره به شما مدرک معتبر سازمان فنی و حرفه ای با اعتبار بین المللی داده خواهد شد که امکان دریافت جواز کسب و وام خود اشتغالی را هم دارد.

برای دریافت مشاوره رایگان در مورد دوره های آرایشگری مردانه

با شماره 09121384707 تماس بگیرید.

نکاتی در مورد رنگ کردن مو

روش انتخاب رنگ هایلایت مو

یک رنگ های لایت خوب می تواند تاثیر زیادی در زیباتر شدن موهای شما داشته باشد. یک پیشنهاد برای انتخاب رنگ های لایت استفاده از هاله رنگی است که در چشم ها وجود دارد، در آینه به چشم های خود دقیق نگاه کنید، در چشم هر کسی صرف نظر از رنگ غالب، رگه هایی از رنگی دیگر نیز وجود دارد، که مسلما توجه شما را نیز جلب خواهد کرد، اگر این رنگ هاله ای از طلایی، کهربایی داشته باشد، رنگ چشم های شما گرم است، اگر هاله هایی از رنگ آبی، نقره ای یا خاکستری در چشم ها دیدید یا چشمان قهوه ای یک دست دارید، رنگ چشمان تان سرد است. حالا با توجه به سرد بودن یا گرم بودن چشم های تان رنگ های لایت موهای تان را انتخاب کنید.

‍ اگر رنگ طبیعی پوست و موهای تان روشن است و به اصطلاح بلوند هستید، بهتر است به دنبال رنگ های بژ باشید، اگر موها و چشم هایی قهوه ای دارید به دنبال رنگ های شکلاتی با هاله ای از رنگ قهوه ای سوخته باشید اما توصیه می کنیم به خاطر تناژ رنگ صورتی که در پوست تان وجود دارد از رنگ های مسی و شرابی آلبالویی دوری کنید و در نهایت اگر قرمز خیلی دوست دارید بهتر است به یک رنگ قهوه ای مایل به قرمز اکتفا کنید، این نوع قهوه ای با رنگ صورتی پوست شما کنتراست برقرار می کند ولی خیلی با آن تطابق ندارد.

برای رنگ کردن به تناژ پوست تان توجه کنید

اگر بخواهید موهای تان را یکدست رنگ کنید باید به تناژ سرد و گرم پوست تان توجه کنید، در واقع پوست هرکسی تناژ خاص دارد که اگر بتوانید این تناژ را صحیح تشخیص دهید، هم در انتخاب رنگ مو راحت تر خواهید بود و هم می توانید رنگ آرایش و لباس های تان را بهتر انتخاب کنید اما برای تشخیص رنگ تناژ پوست تکنیک های ویژه ای وجود دارد، اول از همه این که یک بلوز سفید بپوشید و هیچ آرایشی نداشته باشید، موهای تان را نیز با یک حوله سفید بپوشانید، حالا مقابل آینه بروید و خیلی دقیق به صورت تان نگاه کنید.

اگر احساس می کنید رنگ پوست تان به سمت قرمز یا صورتی می رود، تناژ پوست شما سرد است و اگر گمان می کنید رنگ پوست تان به سمت زیتونی، طلایی و رنگ هلویی می رود، تناژ پوست گرم است. اگر هم هرچقدر دقت می کنید هیچ رنگی در آن نمی بینید، یا سایه هایی از هر2رنگ را می بینید، احتمالا تناژ پوست شما خنثی است.

چه رنگ مویی به پوست های گرم می آید

اگر رنگ پوست تان گرم است و می خواهید حالتی طبیعی داشته باشید باید به دنبال رنگ هایی باشید که تناژ سبز درون پوست تان را خنثی کنید. پیشنهاد می کنیم به دنبال رنگ های طلایی و قرمز باشید این رنگ در زبان تخصصی با نام G و R شناخته می شود. پیشنهاد می کنیم اگر چشم ها و پوستی روشن دارید و به اصطلاح بلوند هستید به دنبال رنگ های عسلی و شرابی و مسی باشید و اگر چشمانی قهوه ای دارید، پوستی گندمی به دنبال رنگ های قهوه ای طلایی، بلوطی یا قهوه ای مایل به قرمز باشید.

چه رنگی برای پوست های سرد مناسب نیست

اگر تناژ پوست تان سرد است به شما توصیه می کنیم به دنبال رنگ های باشید که در آن ها سایه های دودی و خنثی وجود دارد و به زبان تخصصی باید رنگ مو به اصطلاح A یا N باشد. در این شماره رنگ قرمزی وجود ندارد و در عوض تناژی از طلایی دارد و در نتیجه می تواند رنگ صورتی درون پوست شما را خنثی کند و چهره را زیباتر جلوه دهد.

خوش به حال پوست های خنثی

اگر پوست شما هیچ تناژ خاصی ندارد و بعد از پیاده کردن تکنیکی که گفته شد متوجه شدید تناژ پوست تان خنثی است، می توانید خوشحال باشید که انتخاب های زیادی برای رنگ مو خواهید داشت و خیلی بیشتر از پوست های گرم و سرد می توانید از رنگ موهای متنوع استفاده کنید، لزومی ندارد رنگ موی انتخابی شما هاله یا پایه رنگ خاصی داشته باشد این امر کاملا وابسته به سلیقه شخصی شماست، به دنبال رنگی باشید که هم با شخصیت شما هماهنگی داشته باشد و هم نگهداری آن کار چندان مشکلی نباشد.

راه های رنگ گرفتن موهای سفید

اکثر افرادی که موهای شان را رنگ می کنند با رنگ نگرفتن موهای سفید مواجه هستند اما راه هایی وجود دارد که می توانید موهای تان را از سندرم تفلون که مانع رنگ گرفتن موها می شود محافظت کنید.

- اول از همه مطمئن باشید، رنگ دائم استفاده کنید، نه موقت یا نیمه دائم چون رنگ های دائم موادی چون آمونیاک و پروکساید دارند بنابراین به خوبی در ساقه موها نفوذ کرده و در آن نیز باقی می ماند.

- دقت کنید که بسته بندی رنگ شما عبارت neutral یاnatural نوشته شده باشد، این رنگ ها نسبت به رنگ های دودی(ash) و طلایی(gold) غلیظ تر هستند و بهتر رنگ سفید موهای شما را می پوشانند.

- رنگ را به همان اندازه که روی بسته بندی نوشته شده است روی موهای تان بگذارید و حتی کمی بیشتر از آن زمان می تواند موجب شود رنگ موها خراب شود.

راهنمای خرید قیچی های پیتاژ 2017

شاید شما آرایشگر تازه کاری باشید که سعی دارد مهارت خود را در آرایشگری افزایش دهد و احتمالا از سرگرمی خود کمی درآمد زایی نیز داشته باشد. ممکن است به تازگی مغازه آرایشگری خود را باز کرده باشید و میخواهید مطمئن باشید که بهترین کیفیت و امکانات و سرویس دهی را برای مشتری های خود فراهم میآورید. ممکن است ارایشگر بسیار حرفه ای باشید با تجربه ی بسیار زیاد در اصلاح موی مردان یا زنان.

 

اما بدون به مواردی چون توجه به مهارت یا سابقه کاری یا حتی مشتری شما، یک چیز مشترک است و آن این است که هر آرایشگری میداند که یکی از مهمترین بخش های زیبایی سازی و اصلاح درست موی سر برای بوجود آوردن یک صورت زیبا کار کردن صحیح با وسایل مناسب است. از حیاتی ترین وسایلی که برای این کار نیاز دارید قطعا قیچی های اصلاح شما هستند و انواع مختلف این قیچی ها که به کمک آن ها شما میتوانید بهترین مدل مو و استایل را بوجود آورید. چرا به قیچی های نرمال بسنده میکنید وقتی میتوانید بهترین را داشته باشید؟ بهترین قیچی پیتاژ کردن مو ( نازک کردن ) را می توانید همین حالا در بازار تهیه کنید.

 

مطمئن نیستید دقیقا دنبال چه هستید ؟ به بررسی های انجام شده در مورد این قیچی های پیتاژ در اینجا توجه کنید که شما را در انتخاب بهترین از میان آن ها کمک میکند تا بتوانید انتخابی هوشمندانه و با کیفیت داشته باشید. حتی اگر حس میکنید که همه ی این اجناس را میشناسید باز هم به لیست زیر سری زنید تا شاید بتوانید سطح کاری خود را بالاتر ببرید و بیشترین سودآوری را با بهترین نوع قیچی داشته باشید.

 

  برترین قیچی های پیتاژ

آموزش کار با قیچی پیتاژ

همانطور که میدانید بهترین نوع قیچی های پیتاژ، تنها برای اصلاح سر مورد استفاده قرار نمیگیرند. نوع خوب این قیچی ها کاربرد خارقالعاده ای در اضافه کردن لایه و عمق به مدل مو دارند. این ویژگی در این قیچی ها باعث ارتقای سطح کاری آرایشگر میشود.

این نوع قیچی پیتاژ یک مدل بسیار خوب برای تازه کار ها است، که استفاده از آن بسیار ساده بوده و آپشن هایش بدون هیچ پیچیدگی ای در دسترس است. این قیچی استیل ژاپنی ( که لبه هایش توسط دست با دقت و ظرافت تیز شده اند) حرفه ای کار می کنند بدون آن که مشکلات آزار دهنده ای همچون لغزش یا کشیدن مو های سر را در بر داشته باشد.

 

طول 6.5 اینچی آن اندازه ی بسیار مناسبی برای مبتدی های این حرفه است، بطوری که نه خیلی بزرگ است نه خیلی کوچک. این سایز برای انواع دست ها مناسب بوده و حتی میتوانید اندازه آن را تنظیم نمایید تا بهترین اندازه را برای دست خود تنظیم کنید. وزن این نوع قیچی کمی زیر 5 اونس است که وزنی مناسب است که دست دچار گرفتگی و خستگی نمیشود.

نگران کار کردن با قیچی ای که دوست ندارید نباشید. این قیچی برای تازه کارهای این حرفه عالی است تا فوت و فن کار آرایشگری را یاد بگیرید

 

1- آرایشگری مردانه حرفه ای با قیچی پیتاژ

 انواع قیچی پیتاژ

این نوع قیچی نازک کننده مو در سایز طول 6.5 اینچ در دست هستند که اندازه ای مناسب و راحت برای بسیاری از دست ها است.

اگر نیاز به تنظیم اندازه ی آن برای دست خود هستید دسته های پلاستیکی وجود دارند که میتوان با کمک آن ها دقیقا انگشتان را در قیچی جا کرد. با اینکه این نوع طراحی ظاهری بسیار شکیل ندارند و می توان گفت که ظاهری ارزان قیمت که چند دهه پیش رواج بیشتری داشته دارند، اما تنظیمات اندازه این نوع قیچی بسیار راحت و دقیق می باشد. این نوع قیچی آرایشگری بطور کامل از استیل بدون لک و پوشش طلایی رنگ تشکیل شده. این قیچی ها برای استفاده طولانی مدت طراحی شده اند. برای آرایشگرانی که قصد استفاده از قیچی هایی را دارند که قادر به انجام کار بسیار زیادی باشد بدون آن که کند شود بشکند یا از ارزشش کم بشود.

تیغه های برنده ی این قیچی در هنگامی که مورد استفاده قرار نمی گیرد داخل محفظه ی چرمی قرار میگیرد که طول عمر خود را بیشتر هم بنماید. این نوع از قیچی آرایشگری شما را بیشتر از نرمال به بیزنس خود علاقه مند میکنند چرا که استفاده از آن ها بسیار لذت بخش هستند. و پس از گذشت زمان متوجه می شوید که این نوع قیچی بهترین نوع پیتاژ برای کسانی است که میخواهند برای مشتری خود مدل مو های مختلف و زیادی اصلاح کنند.

 

2- آرایشگری مردانه حرفه ای با قیچی پیتاژ

 آموزش کار با قیچی پیتاژ

با طراحی طلایی و نقره ای این قیچی خاص در نگاه اول این قیچی پیتاژ برای افراد حرفه ای است که می خواهند کار خود را جدی تر انجام دهند. تنظیمات پیچ آن به راحتی قابل تنظیم است و کار کردن با تیغه های آن به همان میزان در کوتاه کردن و مدل دادن به مو بدون کشیدن یا گیر کردن راحت بوده و بطور کلی کار شما را بسیار راحتتر میکند. با این طراحی راحت و ارگونومیکی و استایل و مدلی که با آن بوجود می آوردید ممکن نیست چیزی اشتباه پیش برود.

 

این قیچی 6.5 اینچی با وزنی کمتر از دو اونس در شمار سبک ترین ها قرار میگیرد. کسانی که با این قیچی کار کرده اند از نقاط مثبت اش بسیار می گویند و این که از زمان دریافت آن تا مدت زمان زیادی برای شان کار کرده است وبعد از آن حتی به فکر خرید مدل دیگری نیافتاده اند. این قیچی از بهترین نوع قیچی است و اصلا بستگی به نوع مویی که اصلاح میکنید ندارد که آیا چرب باشه خشک باشد نازک یا ضخیم باشد. بسیار تیز و برنده میباشند و نیازمند آرایشگری کارکشته و حرفه ای است که از آن به بهترین نحو بهره ببرد. آیا می توانید این چالش را بپذیرید؟

 

3- آرایشگری مردانه حرفه ای با قیچی پیتاژ

 آموزش کار با قیچی پیتاژ

 

این قیچی پیتاژ از کیفیت بالایی برخوردار است و علاوه بر این استیل آن بسیار بسیار مقاوم بوده.  با اینکه این نوع قیچی دارای کیفیت بالایی است. زمانی کاربرد واقعی خود را نشان میدهد که در مواقعی که کار حرفه ای نمی خواهید انجام دهید و بیشتر در منزل از آن ها استفاده کنید با آن ها مدل ها و استایل های کمتری میتوان بوجود آورد.

 

تولید کننده به همه ی کاربران این قیچی تذکر و هشدار داده است که سعی نکنند تنظیمات اندازه آن را تغییر دهند چرا که در بهترین حالت خود تنظیم شده اند. همچنین در این دستورالعمل بیان شده که نباید جز برای اصلاح مو از این قیچی در جایگاه های دیگری نیز استفاده بشود. در کل اطلاعات بسیار کاملی برای آرایشگران تازه کار فراهم آورده اند که ممکن است با تمامی زوایای نگهداری این گونه قیچی آشنایی نداشته باشند.

 

 4- آرایشگری مردانه حرفه ای با قیچی پیتاژ

 انواع قیچی پیتاژ

هنگامی که شما از این قیچی های پیتاژ ژاپنی برای مدل ها و استایل های مختلف استفاده میکنید, به راحتی میتوانید حس کنید که کیفیت کاری خود را بالا برده اید و حرفه ای تر کار کرده اید. ساخت این قیچی ها به گونه ای است که در مقابل زنگ زدن و از دست دادن رنگ خود مقاوم بوده در صورتی که به درستی از این قیچی ها مراقبت شود و پس از هر بار استفاده در کیف های چرمی خود قرار بگیرد. در این حالت درمی یابید که این قیچی ها را برای سال های طولانی خواهید داشت.

 

یکی از بهترین قیچی ها برای آرایش های سخت و حرفه ای است که دارای جزئیات بسیار زیادی است که باید به بهترین نحو انجام شود. دست خود را به راحتی در آن جا دهید و برای مدت های طولانی به اصلاح بپردازید بدون آنکه ماهیچه های دستتان بگیرد یا در آرنج, مچ یا حتی دست ناراحتی ای داشته باشید.

با استفاده از این قیچی های کاربردی میتوانید لایه های متفاوتی را در آرایش هر نوع موی سری ( زن یا مرد ) به وجود آورید. این قیچی 8.5 اینچ طول دارد و وزنی کمتر از 6 اونس. این قیچی لازمه ی کلکسیون آرایشگری شما خواهد بود و برای کار های حرفه ای و چالش برانگیز عالی است.

 

5- آرایشگری مردانه حرفه ای با قیچی پیتاژ

 انواع قیچی پیتاژ

به سادگی میتوان گفت که این قیچی برای کارهای سنگین, بهترین نوع قیچی است. مخصوصا وقتی که میخواهیم مو های کلفت, سنگین و بد قلق را اصلاح کنیم. نحوه طراحی این قیچی به گونه ای است که به آرایشگر بیشترین کنترل را میدهد و حرکت خود را راحت می نمیاید. این قیچی لازمه کار آرایشگر های است که به انواع مختلف مو ( مخصوصا ضخیم ) کار میکنند.

 

قابلیت آداپته شدن این قیچی با هر مدل مویی آن را از سایر آن ها متمایز می نماید و باید در جعبه ابزار هر آرایشگری باشد. قطعا از داشتن این قیچی لذت زیادی میبرید زیرا که طول عمر بالایی دارد و هم چنین با این که هزینه خوبی پرداخت میکنید از کیفیت بالایی نیز برخوردار می شوید. دارای 8 اینچ طول است و وزن کمتر از 2.5 اونس.

 

همان طور که برداشت میشود این قیچی بسیار سبک بوده و با آن میتوانید بدون احساس خستگی یا گرفتگی حتی پس از کار های طولانی, بهترین کار خود را ارایه نمایید. عرض دندانه ها از سایر قیچی ها بیشتر است اما با این وجود باز هم میتواند برای کارهای ضخیم هم مورد استفاده قرار بگیرد. اما در حالت کلی بهتر است که از این قیچی ها برای مو های ضخیم تر استفاده شود.

 

راهنمای خرید قیچی های پتیاز

 

با توجه به این که نگاهی دقیق به بررسی های انجام شده بر روی قیچی ها انداخته اید فکر میکنم که تصمیم گرفته اید که آیا آن ها را میخواهید یا خیر؟ اما عجله نکنید ! قبل اینکه به قسمت خرید برسیم بهتر است چند عامل بسیار مهم را تحت نظر بگیریم. ما این راهنما را به گونه ای طراحی کردیم که شما بتوانید همه ی انتخاب های خود را کنار هم داشته باشید در حالی که نهایت صرفه جویی را در زمان و ثروت خود ببرید. پس برای این که بهترین انتخاب را داشته باشید باید اول بدانید که برای چه مدل مویی, چه استایلی, چه مدت زمانی و سایر موارد دیگر به این قیچی ها نیاز دارید و جزئیات ریزی که در بالا بیان شده اند شما را در رسیدن به این تصمیم گیری کمک می نمایند.

 

 

چرا میخواهید این نوع قیچی را تهیه نمایید؟

 

در ابتدا باید به اصلی ترین سوال را در نظر بگیرید و به آن پاسخ دهید. سوال این است که آیای واقعا این نوع قیچی پیتاژ ( نازک سازی ) را میخواهید؟ منظور قیچی های معمولی شما نیست چرا که این قیچی های پیتاژ صرفا برای نازک سازی مو های ضخیم یا مدل مو های خاص طراحی شده است پس قبل از خرید باید توجه داشته باشید که این نوع قیچی ها برای هر مدل مویی کاربرد ندارند. این گونه در نظر بگیرید که این مدل قیچی وسیله ای است که در کلکسیون شما را در جعبه ابزارتان کامل میکنید و شما حرفه ای تر به نظر میرسید و آماده هر چالش سخت هستید. اگر از آن ها در هر موقعیتی که نیاز دارید استفاده کنید اصلا پشیمان نمی شوید و ثابت شده است از داشتن آن ها در جعبه ابزار خود راضی خواهید بود.

 

اندازه قیچی پیتاژ

اندازه قیچی پیتاژ

 

فاکتور مهم دیگری که باید در هنگام خرید این قیچی ها به آن توجه ویژه داشت سایز آن ها است. هم برای دستتان و هم برای نوع قیچی و کاری که می خواهید با آن انجام دهید. مسلما قیچی ای نمی خواهید که برای دست شما بزرگ یا کوچک باشد تا مشکلاتی را به همراه آورد. همچنین قیچی پیتاژی نمیخواهید که انگشتانتان در آن لق بزنند یا اصلا جا نشوند. اگر با بی دقتی سایز انتخاب شود این مشکلات در همان ابتدا قابل رویت هستند و بدتر از آن این که پس از گذشت زمان به مشکلات دیگری چون گرفتگی عضله یا خستگی دست دچار میشوید. اگر زمان زیادی را مشغول آرایشگری هستید انتخاب سایز و اندازه درست بسیار حیاتی محسوب میشود و حتی می تواند جان شما و مشتری را نیز به خطر بیاندازد. اگر قیچی در دست شما خوب جا نیافتاد خیلی راحت میتواند از دست شما بلغزد و به مصدومیت شما یا مشتری ختم شود برای همین این ارزیابی را در بالا برای شما فراهم آوردیم تا بتوانید بهترین نوع مناسب خودتان را به راحتی انتخاب کنید.

 

 انواع مو

انواع مو مردانه

با توجه به این که اغلب مدل موهایی که وجود دارد مثل هم هستند اما در نظر داشتن این نکته حیاتی است که باید بدانید بیشتر با چه نوع مدل مویی برای کار پیتاژ سر و کار کارید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. قسمت دندانه ای قیچی که در کنار آن است بیشتر برای این کار مورد استفاده قرار میگیرد. با دقت به تصویر ها نگاه کرده و اندازه بین دندانه ها را و عرض آن ها را در نظر بگیرید. این کار به شما کمک می کند بهترین نوع قیچی را با توجه به کار خود انتخاب نمایید.

 

به عنوان مثال برای موهای عمدتا ضخیم مدل قیچی ای بهترین عملکرد را دارد که عرض دندانه هایش بیشتر باشد, مدل موهایی که در هم هستند یا ضخیم اند. اگر هم میخوهید آرایشگر حیوانات باشید این نوع قیچی بهترین انتخاب برای شماست. و عملکرد خوب دیگرش برای موهای مصنوعی ( کلاه گیس ) می باشد. و شما برای اصلاح موهای کودکان یا افرادی که موهای بسیار نازکی دارند, قیچی ای را انتخاب میکنید که فاصله بین دندانه ها بسیار زیاد نباشه تا قادر باشید با قیچی به بهترین نحو ممکن کار خود را انجام دهید. البته برای کار با موهای نازک غالبا به این نوع قیچی نیازی نمی باشد اما گاهی آرایشگر قصد دارد بهترین مدل مو را برای مشتری پیاده کند.

 

آموزش کار با قیچی پیتاژ

کار با این نوع قیچی ها در آموزشگاه آرایشگری مردانه عصر مو به صورت کاملا حرفه ای به شما آموزش داده می شود. آموزش آرایشگری مردانه در آموزشگاه عصر مو به صورت کاملا تضمینی و بر پایه اصول روز و جهت آماده سازی شما برای ورود به بازار کار انجام می شود.

 

در آموزشگاه آرایشگری مردانه عصر مو آموزش کار با قیچی پیتاژ و بررسی تفاوت های انواع قیچی پیتاژ به صورت مفصل توضیح داده خواهد شد و شما کاملا با این نوع قیچی ها آشنا خواهید شد. در پایان این دوره به شما مدرک معتبر سازمان فنی و حرفه ای با اعتبار بین المللی داده خواهد شد که امکان دریافت جواز کسب و وام خود اشتغالی را هم دارد.

 

برای دریافت مشاوره رایگان در مورد دوره های آرایشگری مردانه

با شماره 09121384707 تماس بگیرید.

چگونه قرمزی مو را برطرف کنیم

 

از آنجایی که رنگ موی همه ی افراد با هم تفاوت داشته و در کنار آن سلیقه های مختلف رنگ های گوناگون را می پسندد، در بین اکثر خانم ها و بخصوص ایرانیان تعداد خانم هایی که رنگ موی زیتونی را دوست دارند بیش از بقیه ی خانم هایی است که تن رنگ های دارای قرمزی و یا طلایی را می پسندند و همیشه طرفداران رنگهای روشن زیتونی درصدد رفع قرمزی از رنگ موی خود هستند؛ گاهی اوقات رنگ موی طبیعی خود، تن قرمزی را به همراه داشته و از گروه رنگ های اصلی N می باشد، اما گاهی ما با رنگ کردن به رنگ مویمان این قرمزی را اضافه می کنیم در هر دو حالت اگر بخواهیم این تن رنگ را از روی موها برطرف کنیم باید راهی را انتخاب کنیم که با توجه به نوع و جنس مو با ترکیب رنگ قرمز نتیجه ی مطلوب را به ما بدهد:

 

1_ رنگ موی انتخابی شما در هر درجه ی روشنی یا تیرگی بر روی موی طبیعی از گروه M انتخاب شود.

2_ در هنگام رنگ کردن مو با گروه M به اندازه ی یک بند انگشت واریاسیون سبز به رنگ مویتان اضافه کنید.

3_ حتما از اکسیدانهای ضد قرمزی استفاده نمایید.

4_ قبل از گذاشتن رنگ جدید بر روی مویتان در صورتی که رنگ موی قبلی شما قرمزی داشته و از گروه N بوده حتما چند روز قبل یکی دو بار با ویتامین بوناول طبق دستور آن استفاده شود تا علاوه بر تقویت موها مقداری از قرمزی موها پاک شود.

5_ بعضی اوقات حتی با استفاده از رنگ های تیره ی گروه زیتونی و فاقد قرمزی باز هم هاله قرمز رنگی در نور بر روی موها دیده می شود که علت آن مقدار مصرفی اکسیدان است و بهتر است در هنگام درست کردن رنگ حتی الامکان از اکسیدان های با درصد پایین و به مقدار کم استفاده شود.

6_ برای رقیق کردن رنگ های زیتونی با تن رنگ تیره و متوسط تا درجه ی 5 و 6 در کنار مقدار مصرفی اکسیدان های ضد قرمزی می توان از مقدار کمی آب جهت کمتر مصرف کردن اکسیدان استفاده کرد.

7_ در مورد رنگ های بسیار روشن وبلوند زیتونی استفاده از آب در روشن شدن اختلال ایجاد کرده و ممکن است کار را سخت تر کند بنابراین تنها استفاده از اکسیدانهای ضد قرمزی و با درصد بالا اما به میزان کمتر از رنگ مو کافی است.

8_ پس از رنگ موی جدید شاید تنها دو سه هفته ی اول از رنگ مویتان راضی باشید و پس از چند هفته با چندین بار شستن موها، احساس قرمزی و یا زردی بر روی مو کنید و چون این مدت زمان برای دوباره رنگ کردن بخصوص در مورد روشن شدن با دکلره بسیار کوتاه است و مو آسیب می بیند، بهتر است موها را یکبار با ویتامین بوناول در حمام وطبق دستور بشویید و با فاصله ی سه تا چهار روز بعد با استفاده از یک بند انگشت واریاسیون سبز و مقدار کمی شامپو که ربع ساعت روی موها بماند، آنها را رنگساژ کرده و شستشو نمایید.

9_ گاهی هم به جای رنگساژ بوسیله ی واریاسیون سبز و شامپو برای رفع کامل قرمزی مو می توانید به اندازه ی یک نخود رنگ مشکی پر کلاغی را در کف دست با کمی شامپو مخلوط کرده و بر روی موهای خیس گذاشته و بلافاصله شستشو نمایید، که البته روش استفاده از واریاسیون از نظر زمانی مطمئن تر است چرا که اگر بیش از ربع ساعت هم ماند مشکلی ایجاد نخواهد کرد؛ اما در مورد رنگ موی مشکی به دلیل حساس بودن زمان و سرعت کار و تغییر رنگ سریع بهتر است توسط آرایشگرتان صورت گیرد.

10_ با توجه به اینکه هر رنگ موی طبیعی با رنگ موی انتخابی شما برای تغییر 3 شماره اختلاف دارد با دقت در ترکیب رنگ ها می توان رنگ دلخواه را بر روی مو ایجاد کرد، بخصوص زمانی که موها را کاملا دکلره می کنید، رنگ موی انتخابی شما دقیقا و یا بسیار نزدیک به آن خواهد شد پس ابتدا با توجه به پایه ی رنگ طبیعی خود رنگ موی جدیدتان را به گونه ای انتخاب کنید که با ترکیب شدن با واریاسیون ها شما را در رسیدن به رنگ موی دلخواهتان کمک کند.

11_ تمامی موارد ذکر شده در مورد موهای رنگ شده توسط رنگ های شرابی و بادمجانی در هر تن رنگی چه روشن و چه تیره صدق نمی کند و هرگز نمی توان قرمزی آنها را حتی پس از مدتی رفع کرد، تنها با گذشت زمان و جایگزین شدن موی طبیعی می توان آن را تغییر داد؛ به جز مواردی استثناء که توسط آرایشگران حرفه ای صورت می گیرد.

انواع و اقسام موم

انواع و اقسام موم 

موم گرم


استفاده از «موم گرم» شايع‌ترين روش مورد استفاده است. اين موم بلافاصله بعد از ماليدن بر سطح پوست با پارچه برداشته مي‌شود و از رزين، موم پارافين، شربت گلوکز و عسل ساخته مي‌شود. اين روش سريع بوده و براي مناطق وسيعي در يک مرتبه استفاده مي‌شود و روش مناسبي براي انواع موهاي ظريف و خشن است و مي‌تواند موهايي با ريشه‌هاي محکم و عميق را برداشت نمايد. رويش مجدد موها به صورت نازک ‌تر رخ مي‌دهد.

 

موم داغ


از مضرات اين روش مي‌توان به باقي ماندن موم در سطح بدن، حساسيتد پوستي بيشتر و فرو رفتن مو به داخل پوست اشاره نمود.

 موم سرد

موم سرد 

اين روش، قديمي‌تر است و امروزه کمتر استفاده مي‌شود. در اين روش، موم در سطح پوست سرد مي‌شود و سپس برداشته مي‌شود. اين روش بهتر از روش قبلي، سبب به دام انداختن موها مي‌شود و براي مناطق کوچک با موهاي ضخيم مناسب‌تر است.

 

براشینگ مو و مراحل براشینگ مو

براشینگ مو و مراحل براشینگ مو برای زیبایی و جذابیت هر چه بیشتر موهایتان می باشند

 براشینگ مو و مراحل براشینگ مو

براشینگ مو چیست؟

عمل حالت دادن مو به وسیله ی برس و حرارت٬ براشینگ گفته می شود . در حقیقت سشوار یکی از لوازم برقی است که در اغلب خانه‌ها وجود دارد و برای حالت دادن یا خشک کردن موی ‌سر پس از استحمام به کار می‌ رود. در صورتی که با طرز صحیح استفاده از سشوار آشنا باشید ٬می‌توانید امیدوار باشید که آسیب کمتری به مو‌های خود وارد می‌کنید.

چون به هر ترتیب حرارت سشوار موجب می‌شود که آب موجود در مو‌ها خشک شود٬سشوار را به موی سر خود نزدیک نکنید. باید توجه داشت که همواره سشوار در فاصله 30 سانتی ‌ مو‌ها نگه‌ داشته‌ شود.

برس ‌های فلزی برای سشوار کشیدن مناسب ‌ترین هستند و بهترین شکل را به موهای‌ تان خواهند داد.

مراقب باشید که روی موهای سشوار کشیده آب نریزیم چون وز می کند.

سشوار کشیدن سه حالت دارد:

- یا همه ی مو را به زیر سشوار می کنیم.

- یا همه ی موها را از رو سشوار می کنیم.

- موها را تا قسمتی از زیر و نوک آنها را به طرف بیرون سشوار می کنیم.

 

 

براشینگ و مراحل براشینگ مو:

 

اول از همه تقسیم بندی چهار قسمتی سر :

این تقسیم بندی جهت براشینگ و کوتاهی و در بعضی از شینیونها استفاده می شود .

- از وسط دو ابرو فرق باز کرده و امتداد می دهیم تا از گودی پس سر بگذرد . بدین ترتیب سر به دو قسمت تقسیم می شود .

- از تیزی گوش تا فرق سر ( از وسط فرق سر ) تا تیزی گوش دیگر نیز فرق دیگری باز می کنیم . بدین ترتیب سر به چهار قسمت تقسیم می شود .

- در قسمت پائین برجستگی گردن مقداری مو بطور رها بر روی گردن باقی می ماند .

- تقسیم بندی پنجگانه ی سر را انجام می دهیم.

 

هر قسمت را به صورت جداگانه کلیپس می زنیم.

آموزش براشینگ:

 

1- ابتدا باید موها ٬مخصوصا ریشه ها را خوب شستشو دهید ، براشینگ برروی موهای چرب ، نتیجه مطلوب را نخواهد داد.

 

2- سپس خوب موها را خشک کنید ، اگر زمان دارید بگذارید موها با هوای اطاق خشک شود، در غیر این صورت از سشوار برای خشک کردن موها کمک بگیرید.

3_ از اسپری قبل براشینگ ( اسپری دو فازی) قبل شروع به کار استفاده کرده

 

 

4- موها را تقسیم بندی کنید ، در قسمت پایین سر به اندازه ای که تسلط داشته باشید و می توانیم مو را در کنترل خود داشته باشید رها کنید، موها را به طرف بالا نگه داشته تا ناحیه گردن و صورت از صدمه ناشی از گرمای دستگاه سشوار محافظت شود ، هیچ گاه سعی نکنید که با حرارت زیاد دستگاه کار را سریع به اتمام برسانید ، حرارت زیاد دستگاه به موهای شما صدمه وارد می کند و آنها را شکننده می کند . از موهای ناحیه پشت گردن و دو طرف صورت شروع کنید ، سپس موها را به دور برس بپیچید و در حالی که موها را با برس می کشید آن را صاف کنید . تا قسمتهای مرکز سر را با زاویه ی نود درجه سشوار می کنیم . اگر صورت گرد باشد قسمت بالای سر باید بیشتر پف داشته باشد و اگر صورت باریک باشد قسمت های بغل باید بیشترین پف را داشته باشد . مرکز سر نیز با زاویه ی نود درجه به بالا براشینگ می شود.. سشوار همزمان با برس حرکت می کند. بعد سشوار را دور کرده دوباره حرکت چرخشی را ادامه می دهیم تا اینکه موها سرد شود . بعد آهسته برس را به حالت چرخشی از موها آزاد می کنیم.جریان هوای خنک ، مدل دلخواه را بر روی موی شما تثبیت می نماید.

نکته :برای ریشه ها بهتر است زاویه مو180 باشد تا پف کافی در ریشه ها به مو داده شود و برای ساقه ها بهترین درجه 90 می باشد و تا سرد و خنک نشدن موهای روی برس در سر ونوک مو مو ها را از برس جدا نکنید و بعد لایه جدا شده و براشینگ شده را با بیگودی چسبی بر اساس فرم سر مو( به زیر یا رو) می پیچیم

 

 

5 -بعد ریشه های مو را کمی پوش داده و در صورت نیاز کمی اسپری فیکس فقط در ریشه ها می زنیم

6_ در پایان می توانید برای ثابت نگه داشتن حالت مو، از یک مواد حا لت دهنده استفاده کنید ، اما در استفاده از این مواد حتما دقت کنید ، مصرف زیاد این مواد در دراز مدت باعث مو خوره و نازکی تارهای مو می شود.

 

جامع ترین دوره آرایشگری 

دوره جامع آرایشگری

دوره جامع آرایشگری     فقط در آموزشگاه عصر مو  

با عصر مو همیشه بروز هستید 

education

click     شبکه آموزشی رایگان!  

میخواهم حرفه ای شوم

آموزشگاه آرایشگری مردانه در تهران

آرایشگر حرفه ای     همین الان کلیک کنید!  

آخرین مقالات رایگان آموزشی عصر مو

آموزش آرایشگری مردانه

راهنمای خرید قیچی ها پیتاژ 2017

آموزشگاه آرایشگری مردانه عصر مو با مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای

هر چیزی که لازم است در مورد قیچی های پیتاژ بدانید

آموزشگاه آرایشگری مردانه عصر مو با مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای

انواع و اقسام موم

 

 

   مشاهده همه مقالات  آرایشگر حرفه ای   

در عصر مو بیشتر و بهتر یاد میگیرید

 

hamayesh1

همایش های برگزار شده

certify

مدارک و تقدیرنامه ها

successful

هنرجویان موفق عصر مو

آموزشگاه آرایشگری مردانه عصر مو با مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای

مدارک معتبر از سازمان فنی و حرفه ای

آموزشگاه آرایشگری مردانه عصر مو با مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای

تضمین کیفیت آموزش

آموزشگاه آرایشگری مردانه عصر مو با مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای

اساتید با تجربه